Amber-Glass inwestuje w rozwój działalności. Firma wdrożyła właśnie w swoim zakładzie linię do wykonywania druku cyfrowego na szkle.
Amber-Glass wdrożyło w swoim zakładzie w Chorzowie kompletną linię do wykonywania druku cyfrowego na szkle. Dostawcą urządzeń jest firma Tecglass należąca do Fenzi Group. Nowa linia umożliwia w pełni automatyczną obróbkę szkła, ograniczając do minimum udział człowieka w procesie druku. Maksymalne wymiary obrabianej tafli szkła wynoszą: 2500 mm x 4500 mm. Jest to rozmiar, który odpowiada także wymogom przy hartowaniu szkła w tym zakładzie. Dzięki nowej linii polska firma będzie mogła oferować gotowe produkty z drukiem cyfrowym m.in. do produkcji drzwi czy bezramowych konstrukcji szklanych.

Amber-Glass dotychczas zajmował się sprzedażą hurtową szła, a także usługami cięcia, frezowania, obróbki na maszynach CNC, laminowaniem i hartowaniem. W 2017 r. firma otworzyła nowy zakład produkcyjny, w którym zainstalowana została nowa linia do hartowania szkła. Obecnie firma dysponuje powierzchnią produkcyjną ok. 5 tys. mkw. Jak podaje Centrum Analiz Branżowych, Amber-Glass zakończył 2021 r. przychodami w wysokości 48 mln zł.
Zobacz również
Otwarcie salonu G-U Open Lab
G-U Polska zaprosiło 18 czerwca do swojej siedziby w Poznaniu licznych przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów oraz media, na uroczyste otwarcie showroomu G-U Open Lab.
R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku
R+T Innovation Award 2027: wystawcy targów R+T mogą zgłaszać swoje produkty do konkursu do 11 września 2026 roku.
Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje
Vitrintec planuje zwiększyć moce produkcyjne i zbuduje nową halę. Firma planuje kolejne inwestycje i zakup nowoczesnego parku maszynowego.



