Wicona: premiera okna panoramicznego z ukrytymi okuciami

Autor: |Data publikacji:

W dniu 24 października firma Wicona przygotowała w Warszawie konferencję prasową „Przesuwamy granice architektury”. Była ona pretekstem do zaprezentowania w Polsce innowacyjnego rozwiązania okien panoramicznych z ukrytymi okuciami i klamką.

Nowy system okien ma znaleźć zastosowanie zarówno w biurowcach, ekskluzywnych domach mieszkalnych, jak i hotelach. Ruchome i stałe skrzydła z zewnątrz prezentują się tak samo, przez co nie zakłócają linii architektonicznej budynku. W nowym rozwiązaniu udało się osiągnąć smukły i wąski profil. Jak podaje Wicona, okna WICLINE 75 MAX mogą dzięki zastosowanym rozwiązaniom dostarczyć do 56% więcej światła.

W oknie WICLINE 75 MAX zastosowano nową technologię uszczelniania i okuć, która umożliwia łatwą obsługę elementów przesuwnych przy minimalnym wysiłku. Nowy produkt ma wysokie parametry odporności na warunki atmosferyczne. – Obniżone wartości współczynnika przenikania ciepła U profili w połączeniu ze zintegrowaną szybą pozwalają uzyskać najlepsze właściwości izolacyjne kompletnego przeszklenia. Nasze rozwiązania zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu komfortu życia w domach przyszłości, co oznacza, że ich parametry przekraczają normy wymagane obecnie na rynku. Charakteryzują się również wysokim stopniem izolacji akustycznej, co jest obecnie wyjątkowo istotne zważywszy na poziom hałasu w miastach. Ponadto elementy szklane są projektowane w taki sposób, by spełniać najbardziej restrykcyjne normy w zakresie przepuszczalności powietrza i wodoszczelności – mówi Piotr Komala Dyrektor Handlowy Hydro Building Systems Polska.

Klamka okienna jest w tym modelu ukryta w skrzydle, co wpływa na jednorodność wyglądu. ­Efekt ten jest dodatkowo wzmocniony faktem, że klamka jest w kolorze ramy. Profil okienny jest produkowany przede wszystkim z aluminium pochodzącego z recyklingu, a przegroda termiczna profilu z przekładek termoizolacyjnych z poliamidu również pochodzącego z odzysku.

Innowacyjna koncepcja ukrytego uchwytu okiennego w oknach WICLINE 75 MAX uzyskała uznanie międzynarodowych jurorów konkursu iF DESIGN AWARD 2018 oraz nagrody Red Dot Design Award 2018.

Okno WICLINE 75 MAX to absolutna nowość na rynku, dlatego nie ma jeszcze żadnej realizacji z ich użyciem. Jak poinformowali redakcję ForumBranzowe.com przedstawiciele Wicona, pierwsza duża inwestycja z zastosowaniem nowego produktu planowana jest w Szwajcarii. Obecnie budynek jest w fazie projektowej.

Marka Wicona obchodzi w tym roku 70-lecie. Wicona powstała w 1948 roku, w ramach firmy Wieland-Werke AG,  jako biuro konstrukcyjne profili wytłaczanych dla branży budowlanej. W 1988 roku WICONA została wyłączona ze struktury Wieland-Werke i stała się niezależną firmą; 75 proc. udziałów spółki pozostało własnością Wieland, która pozyskała silnego udziałowca w postaci Hydro Aluminium (początkowo 25 proc. udziałów). Trzy lata później WICONA stała się w 100% spółką zależną Hydro Aluminium (spółka zależna Norsk Hydro) i zmieniła nazwę na WICONA Bausysteme GmbH. Od 2004 roku koncern nosi nazwę Hydro Building Systems GmbH. W 2013 roku, w wyniku połączenia w formie joint venture norweskich firm Hydro i Orkla, powstała firma Sapa AS, a WICONA stała się marką premium nowej Grupy Sapa Building Systems.

Zobacz również

Nowy zamek Roto Safe E

Nowy zamek Roto Safe E

Roto wprowadza do oferty zamków Roto Safe E nowość: zasuwnice słupka ruchomego SFG standard do drzwi wejściowych 2-skrzydłowych z drewna i PVC.

Fakro: schody LET Electric

Fakro: schody LET Electric

Fakro: schody LET Electric

Fakro: okno uchylno-obrotowe preSelect w wersji GreenView

Fakro: okno uchylno-obrotowe preSelect w wersji GreenView

Fakro: okno uchylno-obrotowe preSelect w wersji GreenView

1