Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Red.: PG |Data publikacji: 2021-11-30

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Weru to niemiecki producent stolarki, który specjalizuje się przede wszystkim w oknach PCW i drzwiach wejściowych z PCW i aluminium. W dniu 1 września firma dołączyła już oficjalnie do struktur grupy Dovista po procesie przejęcia. Grupa Weru jest liderem niemieckiego rynku okien PCW. Więcej na temat tego przejęcia pisaliśmy TUTAJ.

Firma wprowadziła nową aplikację dostępną na stornie internetowej tueren-kompass.de. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą sprawdzić, jaki rodzaj drzwi najlepiej do nich pasuje. Wszystko za sprawą mechaniki znanej z najpopularniejszej na świecie aplikacji randkowej Tinder, w której przesuwamy zdjęcie w prawo, jeżeli nam się podoba lub lewo, gdy nie przypadło nam ono do gustu.

Według Weru aplikacja ta, poprzez wskazanie osobistych preferencji, reprezentowanych przez odpowiednio dobrane zdjęcia, umożliwi wybranie wymarzonych drzwi. Po dokonaniu wyborów użytkownicy otrzymują krótką charakterystykę ich osobowości oraz propozycję drzwi dopasowanych do niej. Po wyborze konkretnego wariantu wyświetla się nazwa danego modelu, informacje o użytych materiałach oraz linki do konfiguratora, przedstawicieli handlowych, itd. Ma ona zatem również potencjał sprzedażowy.

Komentarz redakcji:

Pomysł Weru wydaje się bardzo ciekawy. Wykorzystanie algorytmów do poznania preferencji klientów to interesująca droga do udoskonalenia procesu sprzedaży. Aplikacja ma przystępną obsługę i z marszu przybliża emocjonalnie inwestora do dokonanego wyboru (drzwi najlepiej oddające charakter osoby). Ciekawe, czy polscy producenci równie pójdą w kierunku „emotional marketingu”?

 

Zobacz również

Secil rozważa produkcję uszczelek w Polsce

Secil rozważa produkcję uszczelek w Polsce

Secil podsumował miniony rok. Firma odnotowała wzrost kolejny rok z rzędu. W minionym sezonie wzrost wartości sprzedaży był o 19 proc.

NSG będzie korzystać w Polsce z zielonej energii

NSG będzie korzystać w Polsce z zielonej energii

NSG w Polsce korzystać będzie z energii odnawialnej. Firma podpisała właśnie umowę na zakup energii wytwarzanej z farm wiatrowych w naszym kraju.

Ceny okien spadły na początku roku

Ceny okien spadły na początku roku

Centrum Analiz Branżowych regularnie monitoruje ceny okien w Polsce. Najnowsza analiza wskazuje, że ceny okien nie tylko przestały rosnąć, ale wręcz spadły w porównaniu z jesienią 2021 roku.

1