Firmy z branży okien i drzwi w USA spodziewają się w tym roku wzrostu sprzedaży. Raport na ten temat opublikowała właśnie agencja Key Media & Research.
Rynek okien i drzwi przeznaczonych do budownictwa mieszkaniowego będzie w dobrej kondycji w tym roku. I to mimo negatywnego wpływu COVID-19 na gospodarkę. Według agencji badawczej Key Media & Research (KMR), wartość rynku budownictwa mieszkaniowego, gdzie montowana jest stolarka otworowa, z roku na rok rośnie, choć w ostatnich latach tempo wzrostu jest niewielkie.
W każdym ze stanów w USA zanotowano w ostatnich dziesięciu latach wzrost liczby rozpoczętych inwestycji w budownictwie jednorodzinnym. Natomiast stagnacja jest na rynku budownictwa wielomieszkaniowego, ta sytuacja trwa od 2010 r. Natomiast, jak wskazują analitycy, od 2017 r. stale rośnie popyt na drzwi i okna na wymianę do remontowanych budynków. Ten trend będzie kontynuowany w 2021 r. Wzrosły także wydatki jakie ponoszą Amerykanie na wymianę okien i drzwi. Widać to na podstawie danych z ostatnich dwudziestu lat.

Rok 2020 dla sprzedawców i dilerów skończył się wzrostami w wartości sprzedaży. Był to kolejny z trzech lat, w którym wyniki były na plusie. I chociaż branża rozpoczyna rok 2021 z mniej pozytywnymi nastrojami, niż w latach minionych, to jednak większość ze sprzedawców uznaje, że wciąż otoczenie biznesowe jest korzystne. Agencja KMR przeprowadziła badanie ankietowe wśród sprzedawców i większość z nich oczekuje w tym roku wzrostu na poziomie jednocyfrowym.
Zobacz również
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.