W szybach zespolonych ciągle stabilnie

Red.: |Data publikacji:

Producenci szyb zespolonych pracują normalnie, a nawet ku swemu zdumieniu, nie dostrzegli jak dotąd znacząco mniejszego zainteresowania dostawami. Zamówienia producentów okien realizowane są na bieżąco, rezygnacje zdarzają się sporadycznie.

Widoczna jest natomiast spadająca ilość zapytań, co może świadczyć o mniejszym zapotrzebowaniu w przyszłym okresie. Na razie jednak, pomimo wprowadzenia pracy zdalnej, tam, gdzie ona była możliwa, producenci szyb działają bez zakłóceń i na dość wysokich obrotach. To może świadczyć, że także produkcja okien idzie „normalnym” torem. Odnotowywane są również sporadyczne próby nacisku na obniżkę cen zespoleń, ale po zimowych spadkach cen nie jest to raczej postulat możliwy do zrealizowania.

Press Glass na przykład poinformował swoich klientów i kooperantów, że produkcja odbywa się bez jakichkolwiek zakłóceń. W naszym serwisie mówił o tym w ub. tygodniu również wiceprezes firmy, pan Tomasz Wozowicz. Odbiorcy mogą być więc spokojni, że dostaną zamówione towary w odpowiedniej ilości i na czas. Firma  jest także dobrze przygotowana pod kątem dostępu do komponentów, bowiem ma duże magazyny, w których są składowane surowce do produkcji. Press Glass jest zatowarowany na najbliższe tygodnie, ale też nie ma problemu z transportem.

Jeśli chodzi o zachowanie środków ostrożności, to firma zdecydowała, by osoby pracujące w biurze wykonywały swoje obowiązki zdalnie. W budynkach zostają jedynie wyznaczeni pracownicy na dyżurach. Natomiast jeśli chodzi o halę produkcyjną, to odległości między pracownikami są stosunkowo duże i dlatego raczej bezpieczne. Problemem są bardziej miejsca takie jak np. szatnia, tu wymagana jest więc inna organizacja wśród pracowników, niż dotychczas.

Press Glass na bieżąco realizuje zlecenia na szyby zespolone i jak do tej pory zamówienia od klientów nie są wycofywane.  Podobnie dzieje się w Pilkingtonie IGP , w BOJAR czy w EffectGlass. Natomiast u większości z nich w ostatnich dniach pojawia się mniejsza liczba zapytań. I choć warunki prowadzenia działalności mogą być wyzwaniem w kolejnych dniach, to producenci szyb zespolonych będą cały czas produkować, jak sami zapewniają, by utrzymać ciągłość działalności. Na pewno też produkcji szkła nie wstrzymają huty, a więc jeśli idzie o dostawy to nie ma żadnych obaw.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1