Zbliża się spowolnienie gospodarcze, dlatego Niemcy już dziś pracują nad rozwiązaniami, które pomogą ożywić gospodarkę po zakończeniu epidemii.
Wsparcie finansowe dla firm to tylko jedna z form pomocy państwa. Inny problem, z jakim zderzają się już dziś przedsiębiorcy, to brak rąk do pracy. Rozwiązaniem mogą tu być nowe przepisy, które ułatwią zatrudnienie osób z tzw. krajów trzecich. Federalny Urząd Pracy już w marcu przygotował przepisy, które ułatwią w trybie przyspieszonym zatrudnienie specjalistów często spoza Unii Europejskiej.
Firmy będą mogły skorzystać z usług specjalistów z wielu branż, przede wszystkich w tych, w których są największe braki personelu. Mowa tu o sektorze medycznym, w której pracę zaczną wkrótce wykwalifikowani Syryjczycy czy o rolnictwie, gdzie do pracy sezonowej przybyła duża grupa osób z Rumunii. Podobnie może sytuacja zacząć wkrótce wyglądać w budownictwie. Zamknięcie granic powoduje, że w Niemczech znacząco spadła liczba pracowników m.in. z Polski. Nowe przepisy mają pomóc ich zastąpić.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".