W Kętach umiarkowany optymizm na rok 2021

Red.: |Data publikacji:

Dobra koniunktura w segmencie aluminium sprawia, że Grupa Kęty zakończy rok dużo powyżej planowanych wyników. Obecnie trwają tu prace nad strategią Grupy na lata 2021-2025, a jej ważnym elementem będzie nakreślenie drogi dojścia do neutralności środowiskowej tej spółki.

Grupa Kęty, której ważną częścią jest bielski Aluprof, po październikowych wynikach podniosła o 3 proc. tegoroczną prognozę sprzedaży do niemal 3,5 mld zł. Prognoza EBIDTA wzrosła w Grupie o 9 proc. do 656 mln zł, a zysku netto aż o 18 proc. do 417 mln zł. Szacowany na 2020 rok poziom nakładów inwestycyjnych wynosi ok. 160 mln zł, czyli będzie niższy o 7,5 proc. w porównaniu z założeniami prognozy z sierpnia. W sierpniu bowiem Grupa Kęty podniosła także tegoroczną prognozę zysku netto o 20 proc. do 352 mln zł, EBITDA o 12 proc. do 600 mln zł, a sprzedaży o 2 proc. do 3,38 mld zł.

Wyniki osiągnięte w październiku oraz zaktualizowane prognozy efektów działalności grupy w kolejnych miesiącach bieżącego roku wskazują, iż w czwartym kwartale nie wystąpi pogorszenie koniunktury zakładane w prognozie wyników grupy za rok 2020 opublikowanej 24 sierpnia 2020 roku. W rezultacie zarząd szacuje, że część parametrów powyższej prognozy rocznej zostanie przekroczona o ponad 10 proc.” – napisano w komunikacie.

Grupa pracuje obecnie nad nową strategią na lata 2021-2025, planując jej prezentację być może jeszcze przed końcem br. Na spotkaniu z Radą Nadzorczą zostały już przedyskutowane założenia przychodowe i zyskowe, które w ocenia prezesa zarządu Grupy Kęty, Dariusza Mańko, można uznać za „umiarkowanie optymistyczne”.

Dariusz Mańko, prezes zarządu Grupa Kęty SA.
„Pracujemy nad częścią miękką strategii – m.in. CSR, ochrona środowiska, ślad węglowy, neutralność – kiedyś chcemy, by Grupa Kęty ją osiągnęła (…). Następne posiedzenie rady nadzorczej jest planowane na 2 grudnia i mamy nadzieję do tego momentu wypracować wszystkie szczegóły tej strategii, byśmy mogli ją zaprezentować w grudniu, ewentualnie rozpatrujemy styczeń, kiedy prezentowalibyśmy strategię razem z prognozą, budżetem na 2021 r.” – dodał prezes Mańko.

Zobacz również

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Najnowszy Biuletyn Kwartalny Stolarki, opracowany przez CAB po III kwartale br., przynosi informacje o dobrych wynikach produkcji i eksportu okien w naszym kraju. Pokazuje też dużo gorsze wyniki segmentu drzwi.

1