W Fakro widać powrót popytu na stolarkę

Red.: |Data publikacji:

Fakro ocenia, że nastroje w branży budowlanej poprawiły się w trzecim kwartale. Zarząd  omawiał kondycję gospodarki i firmy podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Producent okien dachowych informuje, że nastroje w branży w trzecim kwartale tego roku poprawiły się i firma widzi powrót popytu na swoje produkty. Wśród pozytywnych impulsów, które wpłynęły na poprawę sytuacji na rynku budowlanym, było rozszerzenie programu Czyste powietrze i wprowadzenie Kredytu 2 proc. Według wiceprezesa Pawła Dziekońskiego, najtrudniejszy czas to IV kwartał ubiegłego roku oraz I kwartał bieżącego roku. Spadał wówczas popyt na materiały budowlane, gwałtownie rosła inflacja i stopy procentowe. Pod koniec zeszłego roku producent stolarki był zmuszony do ograniczenia czasu pracy pracowników, pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zarząd Fakro wziął także udział w XXXII Forum Ekonomicznym w Karpaczu, które odbyło się w dniach od 5 do 7 września. Wiceprezes uczestniczył w panelu „Międzynarodowa korporacja a zrównoważony rozwój w polskich firmach. Jak wywierać pozytywny wpływ na cały łańcuch wartości?”. Przedstawiciel firmy podkreślił, że skupia się ona na zrównoważonej produkcji i łańcuchu dostaw. Jak informuje Paweł Dziekoński, Fakro stale optymalizuje trasy, korzysta z ekologicznej floty, zwiększa efektywność magazynowania oraz minimalizuje odpady.

Z kolei Ryszard Florek, prezes Fakro, uczestniczył w spotkaniu „Polskie firmy – jak konkurować w globalnej gospodarce?”. Wskazał na rolę kapitału społecznego w tworzeniu konkurencyjności gospodarki. Według Florka polega to m.in. na zaufaniu do rodzimych producentów i marek. Taki kapitał społeczny powinni budować także politycy i urzędnicy. Wśród panelistów znaleźli się m.in. Krzysztof Domarecki z Seleny i Dawid Zieliński z Columbus Energy.

Zobacz również

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema podsumowała miniony rok pod względem finansowym. Firma osiągnęła niewielki wzrost w sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Czy Mercor pokonał spadki?

Czy Mercor pokonał spadki?

Zarząd spółki Mercor SA opublikował informację o wielkości zamówień w maju 2024 r. Grupa pozyskała zlecenia o wartości ok. 53,2 mln zł.

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

W Wielkiej Brytanii spadło oprocentowanie stóp procentowych kredytów hipotecznych, co może się odbić poprawą na rynku budowlanym.

1