Voster inwestuje kolejne miliony w produkcję

Red.: MR |Data publikacji: 2019-12-20

Voster poinformował właśnie, że planuje zbudować kolejną halę fabryczną. Budowa rozpocznie się w marcu. Będzie to kontynuacja dużych inwestycji w moce produkcyjne, ponieważ już w styczniu 2020 zostaną oddane do użytku trzy hale.

Producent drzwi Voster w marcu rozpocznie budowę nowej hali fabrycznej. Jej powierzchnia będzie wynosić niemal 7 tys. mkw. Jak się dowiedzieliśmy, w nowym budynku będą wytwarzane drzwi ramowe. Obecnie firma jest na etapie projektowania obiektu. Powstanie on obok siedziby firmy, w miejscowości Nisko. Wartość inwestycji to, jak oszacowała firma, około 44 mln zł.

Jednak z gotowych już hal produkcyjnych Vostera.

Jednak nowa hala fabryczna to jedynie element większego projektu rozbudowy firmy. Już w styczniu w 2020 r. zostaną bowiem oddane do użytku aż trzy nowe obiekty. Firma wybudowała magazyn surowców, którego powierzchnia wynosi 2 tys. mkw, halę produkcyjna drzwi płytowych o powierzchni 7,5 tys. mkw oraz halę, w której produkowany będzie pellet, a której powierzchnia wynosi 900 mkw. Koszt budowy i wyposażenia tych obiektów w maszyny i urządzenia to 78 mln zł. O planowanych inwestycjach pisaliśmy TUTAJ.

Miesiąc temu ruszyła również budowa siedziby firmy, czyli budynku biurowego. Jego powierzchnia wyniesie 2,1 tys. mkw, a koszt inwestycji to 11 mln zł. Firma zatrudnia obecnie 120 osób w zakładzie produkcyjnym Andoor (spółka celowa) oraz 250 w Vosterze. Ale, jak przyznaje Voster, ta sytuacja cały czas się zmienia, a zatrudnienie z dnia na dzień rośnie w związku z inwestycjami i przygotowaniem do płynnego uruchomienia produkcji.

Zobacz również

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber Company w minionym półroczu osiągnął przychody w wysokości 300,89 mln zł wobec 389,1 mln zł w 2019 r.

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Od dawna zapowiadana inwestycja, w której uczestniczą także Eko-Okna, w końcu będzie zrealizowana. Firma z Kornic dołoży ponad 3,6 mln zł do budowy drogi powiatowej w Kornicach. Ma ona być oddana do użytku w I półroczu 2021 r.

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Rynek drzwi wejściowych w Europie Wschodniej straci w tym roku 4,4 proc. swojej wartości z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii – twierdzi austriacka firma badawcza Interconnection Consulting. Poprawy należy oczekiwać w 2023 r.

1