Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Voster – coraz bardziej konkurencyjny

Red.: |Data publikacji:

Spółka Voster z Zarzecza poinformowała o otrzymaniu dotacji z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 3.2.1 Badania na rynek w ramach projektu spółki Zmodyfikowane drzwi płytowe segmentu standard na dziś jutro pojutrze i długie lata.

Przyznana dotacja to kwota ponad 16,2 mln zł, która to zostanie wykorzystana na rozbudowę istniejącego zakładu produkcyjnego o nową halę produkcji drzwi płytowych. Ponadto spółka w ramach planowanych na 2019 r. inwestycji zamierza oddać do użytkowania halę produkcji pelletu oraz magazyn surowców, a także rozpocząć budowę nowego budynku administracyjnego, mającego się stać wizytówką firmy. Łączna wartość planowanych inwestycji na 2019 r.  to kwota rzędu 64 mln zł.

Jak zapewnia Mateusz Sroka – Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu,  priorytetowym celem rozpoczętych prac inwestycyjnych jest wdrożenie do działalności gospodarczej spółki wyników zakończonych prac badawczo-rozwojowych, do których firma posiada wyłączne prawa własności, polegających na opracowaniu poprawionej konstrukcji skrzydeł drzwiowych, co prowadzi do znaczącego ulepszenia drzwi płytowych segmentu standard, czyli stanowiących największą część spośród wszystkich rodzajów drzwi kupowanych w Polsce.

Realizacja projektu dotyczy dywersyfikacji produkcji zakładu (w nowej hali produkcyjnej) oraz wprowadzenia na rynek krajowy oraz zagraniczny gamy znacząco ulepszonych produktów – skrzydeł drzwiowych o podwyższonej izolacyjności dźwiękowej i termicznej oraz zwiększonej żywotności (odporności na efekty starzenia). Pod względem parametrów technicznych nowe produkty przewyższać będą dostępne na rynku produkty substytucyjne, a w efekcie zastosowanych rozwiązań staną się również konkurencyjne cenowo.

Nie bez znaczenia dla spółki jest też dbałość o środowisko naturalne, wraz z rozwojem w ciągu najbliższych kilku miesięcy zostanie oddana do użytkowania hala pelletu umożliwiająca przetwarzanie odpadów z materiałów drewnopochodnych na pellet w celu odsprzedaży tego typu paliwa do elektrociepłowni lub firm posiadających odpowiednie piece CO/CWU i pozwolenie zintegrowane obejmujące możliwość wykorzystywania tego typu materiału. W ten sposób praktycznie 100% drewnopochodnych odpadów produkcyjnych poddanych zostanie bądź „odzyskowi” bądź też „przetworzeniu”.

Realizacja projektu ma przyczynić się także do wzrostu zatrudnienia w zakładzie o kolejne nowe 64 osoby, które będą bezpośrednio zaangażowane w proces produkcji nowych, unowocześnionych drzwi.  

 

1