Voster poinformował właśnie, że planuje zbudować kolejną halę fabryczną. Budowa rozpocznie się w marcu. Będzie to kontynuacja dużych inwestycji w moce produkcyjne, ponieważ już w styczniu 2020 zostaną oddane do użytku trzy hale.
Producent drzwi Voster w marcu rozpocznie budowę nowej hali fabrycznej. Jej powierzchnia będzie wynosić niemal 7 tys. mkw. Jak się dowiedzieliśmy, w nowym budynku będą wytwarzane drzwi ramowe. Obecnie firma jest na etapie projektowania obiektu. Powstanie on obok siedziby firmy, w miejscowości Nisko. Wartość inwestycji to, jak oszacowała firma, około 44 mln zł.

Jednak nowa hala fabryczna to jedynie element większego projektu rozbudowy firmy. Już w styczniu w 2020 r. zostaną bowiem oddane do użytku aż trzy nowe obiekty. Firma wybudowała magazyn surowców, którego powierzchnia wynosi 2 tys. mkw, halę produkcyjna drzwi płytowych o powierzchni 7,5 tys. mkw oraz halę, w której produkowany będzie pellet, a której powierzchnia wynosi 900 mkw. Koszt budowy i wyposażenia tych obiektów w maszyny i urządzenia to 78 mln zł. O planowanych inwestycjach pisaliśmy TUTAJ.
Miesiąc temu ruszyła również budowa siedziby firmy, czyli budynku biurowego. Jego powierzchnia wyniesie 2,1 tys. mkw, a koszt inwestycji to 11 mln zł. Firma zatrudnia obecnie 120 osób w zakładzie produkcyjnym Andoor (spółka celowa) oraz 250 w Vosterze. Ale, jak przyznaje Voster, ta sytuacja cały czas się zmienia, a zatrudnienie z dnia na dzień rośnie w związku z inwestycjami i przygotowaniem do płynnego uruchomienia produkcji.
Zobacz również
Europejscy Liderzy Klimatu 2026: Inwido, Dormakaba i Assa Abloy
Inwido, Dormakaba i Assa Abloy zostały uznane za „Europejskich Liderów Klimatu 2026”. Coroczny ranking wyróżnia firmy, które robią postępy w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.
Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem
W maju odbyło się 54 walne zgromadzenie Grupy Sanco. Pojawiło się na nim około setki przedstawicieli firm zrzeszonych w organizacji.
Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie
Fakro przedłużyło trwającą od 20 lat współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej o kolejne cztery lata.





