Vetrex również odnotował przypadki koronawirusa!

Red.: |Data publikacji:

Vetrex jest kolejną firmą z branży, w której u pracowników wykryto COVID-19. Były to dwie osoby, które zaraziły się poza fabryką.

W Vetrexie pod koniec lipca wykryto dwa przypadki zakażonych osób koronawirusem. Producent wszczął wówczas procedurę, polegającą na wydzieleniu grupy osób, które miały kontakt z zakażonymi i przebadaniu ich na obecność wirusa. Wszyscy mieli wynik negatywny. Są to podobne kroki, jakie podjęły także inne fabryki, o których pisaliśmy m.in. TUTAJ– o firmie Fakro i TUTAJ– o Wiśniowskim, a które musiały mierzyć się z problemem koronawirusa na terenie zakładu pracy.

W Vetrexie od początku pandemii obowiązują specjalne procedury sanitarne. Pracownicy przy wejściu do firmy mają mierzoną temperaturę, są dla nich także dostępne środki do dezynfekcji rąk oraz maseczki i rękawiczki. Między zmianami zarządzana jest godzinna przerwa, by pracownicy z różnych grup nie miały ze sobą kontaktu. Obowiązują także specjalne zasady na terenie stołówek. Mają one na celu zminimalizowanie kontaktu między pracownikami. Dodatkowo Vetrex prowadzi działania informacyjne dotyczące tego, jak zachować się w związku z panującą sytuacją epidemiczną.

Poniżej fragment oświadczenia dyrektora operacyjnego Vetrexu, Roberta Skomry:

Informujemy, że w związku ze zdiagnozowaniem pod koniec lipca u dwóch pracowników naszej firmy zakażenia koronawirusem, przeprowadzone zostały badania na obecność wirusa wśród pracowników, którzy mieli kontakt z tymi dwiema osobami. Wszyscy przebadani mają wynik negatywny. Pozostałym pracownikom, w trosce o ich zdrowie, Vetrex zapewnił możliwość darmowego wykonania testów. Przebadane osoby z tej grupy również mają wynik negatywny. Zaistniała sytuacja nie miała wpływu na produkcję.

Do zakażenia doszło poza terenem naszej firmy i w wyniku kontaktu z osobą niezwiązaną z naszą firmą. Zakażone osoby to członkowie jednej rodziny wspólnie pracujący w Vetrex. Dotychczas w naszej firmie nie było przypadków koronawirusa.

 

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1