Velux wzmacnia siły sprzedażowe w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Nowy dyrektor handlowy wzmocni siły sprzedażowe firmy Velux Polska. W dniu dzisiejszym stanowisko to powierzono doświadczonemu menedżerowi, Grzegorzowi Baryckiemu, od 25 lat związanemu z branżą dachową. Zastąpił on na tym stanowisku Krzysztofa Wypycha, który po 8 niemal latach pracy dla Veluxa, rozpoczał w tym roku kierowanie sprzedażą w firmie Caparol Polska.

Grzegorz Barycki jest absolwentem wydziału zarządzania i marketingu Politechniki Opolskiej oraz podyplomowych studiów na Uniwersytecie Jagielońskim i w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Jest menedżerem z 15-letnim doświadczeniem, które nabył je przede wszystkim w Grupie Monier Braas, gdzie zaczynał od specjalisty ds. marketingu, by następnie kierować tym działem, potem całym działem handlowym, a finalnie objął stanowisko prezesa zarządu. Od roku 2018 pracował w spółce BMI, gdzie pełnił funkcję dyrektora handlowego i członka zarządu, kierując marką Icopal. Jacek Siwiński, dyrektor generalny Velux Polska, powierzając Baryckiemu kierowanie sprzedażą Velux, wyraził przekonanie, że „jego bogate i przekrojowe doświadczenie handlowe oraz marketingowe połączone ze znajomością branży z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju rynku i sprzedaży rozwiązań marki VELUX w Polsce„. Nowy dyrektor nie zaprzeczył, ale też określił swoje priorytety na najbliższy okres:

Sprzedaż okien VELUX na polskim rynku systematycznie rośnie i wierzę, że przyczynię się do zwiększenia tego tempa. Jednak krótkookresowo rynek stawia nieco inne wyzwania. W tym roku branża walczy o zachowanie ciągłości dostaw, zapewnienie dostępności produktów, co za tym idzie wymagana jest doskonała komunikacja z klientami biznesowymi, co do terminów dostaw i ustalonych warunków handlowych. Na początku mojej pracy będę koncertował się właśnie na tym obszarze. Zdobycie nowych klientów i nawiązanie nowych relacji handlowych to kolejne kroki, które zamierzam realizować w dłuższej perspektywie.

Zobacz również

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” już się rozpoczęła. Nowe i modernizowane inwestycje można zgłaszać do 29 lutego 2024 r.

Yawal otwiera showroom w Warszawie

Yawal otwiera showroom w Warszawie

7 grudnia firma Yawal dokonała uroczystego otwarcia nowoczesnego showroomu zlokalizowanego w Warszawie na terenie Centrum Praskiego „Koneser”. Wśród zaproszonych gości znalazła się też redakcja „Forum Branżowego”.

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan w dwóch zakładach w Polsce zainstalował nowy system informatyczny, który ma wpłynąć na zwiększenie efektywności produkcji.

1