Velux będzie miał nowego dyrektora generalnego

Red.: |Data publikacji:

Grupa Velux poinformowała, że od 1 listopada 2022 roku powołany zostanie następca odchodzącego na emeryturę Davida Briggsa. Nowy dyrektor generalny przez wiele lat piastował ważne funkcje w grupie Inwido oraz w firmie Hempel, specjalizującej się w powłokach lakierniczych.

Od 1 listopada 2022 roku nowym dyrektorem generalnym Grupy Velux zostanie Lars Petersson. Obecnie jest prezesem i dyrektorem generalnym firmy Hempel, duńskiego przedsiębiorstwa z branży powłok lakierniczych. W przeszłości piastował ważne stanowiska w szwedzkiej grupie Inwido oraz francuskim Tarkett, produkującym rozwiązania podłogowe. Od 2019 roku Lars Petersson był członkiem zarządu w firmie Dovista należącej do Holdingu VKR, czyli właściciela Grupy Velux.

Lars Petersson, od 1 listopada 2022 nowy dyrektor generalny Grupy Velux:

Jestem zaszczycony i podekscytowany, że otrzymałem możliwość kierowania Grupą VELUX. Pracuję w branży materiałów budowlanych od dwóch dekad i zawsze podziwiałem firmę VELUX za jej silną markę i wysoką jakość. Grupa VELUX ma ogromne dziedzictwo w definiowaniu całej branży, przy jednoczesnym zachowaniu silnego poczucia odpowiedzialności społecznej. Naprawdę nie mogę się doczekać, aby stać się częścią VELUX i pomóc w realizacji ambitnych celów określonych w niedawno wprowadzonej strategii rozwoju firmy, przy jednoczesnym podnoszeniu poprzeczki prowadzenia zrównoważonego biznesu.

Lars Petersson ma 53 lata i jest Szwedem. Mieszka w okolicach Kopenhagi z rodziną. Na fotelu dyrektora generalnego zastąpi Davida Briggsa, który przechodzi na emeryturę.

Jørgen Jensen, prezes zarządu Grupy Velux:

Wraz z zarządem i silnym zespołem zarządzającym, David wdrożył ekscytującą strategię, której celem były zapewnienie znaczącego wzrostu do 2030 roku i zapewnienie faktycznej pozycji lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju w sektorze budowlanym. Pozostajemy w pełni oddani podstawom tej strategii.

Do 1 listopada funkcja tymczasowego dyrektora generalnego została powierzona dyrektorowi finansowemu Grupy Velux, którym jest Anders Götzsche.

 

Zobacz również

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

Aliplast buduje ogromną farmę PV

Aliplast buduje ogromną farmę PV

Alipast na dachu swoich zakładów w Lublinie buduje instalację fotowoltaiczną, będzie to jedna z większych w Polsce.

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

1