Velux będzie miał nowego dyrektora generalnego

Red.: |Data publikacji:

Grupa Velux poinformowała, że od 1 listopada 2022 roku powołany zostanie następca odchodzącego na emeryturę Davida Briggsa. Nowy dyrektor generalny przez wiele lat piastował ważne funkcje w grupie Inwido oraz w firmie Hempel, specjalizującej się w powłokach lakierniczych.

Od 1 listopada 2022 roku nowym dyrektorem generalnym Grupy Velux zostanie Lars Petersson. Obecnie jest prezesem i dyrektorem generalnym firmy Hempel, duńskiego przedsiębiorstwa z branży powłok lakierniczych. W przeszłości piastował ważne stanowiska w szwedzkiej grupie Inwido oraz francuskim Tarkett, produkującym rozwiązania podłogowe. Od 2019 roku Lars Petersson był członkiem zarządu w firmie Dovista należącej do Holdingu VKR, czyli właściciela Grupy Velux.

Lars Petersson, od 1 listopada 2022 nowy dyrektor generalny Grupy Velux:

Jestem zaszczycony i podekscytowany, że otrzymałem możliwość kierowania Grupą VELUX. Pracuję w branży materiałów budowlanych od dwóch dekad i zawsze podziwiałem firmę VELUX za jej silną markę i wysoką jakość. Grupa VELUX ma ogromne dziedzictwo w definiowaniu całej branży, przy jednoczesnym zachowaniu silnego poczucia odpowiedzialności społecznej. Naprawdę nie mogę się doczekać, aby stać się częścią VELUX i pomóc w realizacji ambitnych celów określonych w niedawno wprowadzonej strategii rozwoju firmy, przy jednoczesnym podnoszeniu poprzeczki prowadzenia zrównoważonego biznesu.

Lars Petersson ma 53 lata i jest Szwedem. Mieszka w okolicach Kopenhagi z rodziną. Na fotelu dyrektora generalnego zastąpi Davida Briggsa, który przechodzi na emeryturę.

Jørgen Jensen, prezes zarządu Grupy Velux:

Wraz z zarządem i silnym zespołem zarządzającym, David wdrożył ekscytującą strategię, której celem były zapewnienie znaczącego wzrostu do 2030 roku i zapewnienie faktycznej pozycji lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju w sektorze budowlanym. Pozostajemy w pełni oddani podstawom tej strategii.

Do 1 listopada funkcja tymczasowego dyrektora generalnego została powierzona dyrektorowi finansowemu Grupy Velux, którym jest Anders Götzsche.

 

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1