Veka Polska zwiększyła przychody i zyski

Red.: PG |Data publikacji: 2021-05-05

Veka Polska może zaliczyć poprzedni sezon do udanych. Firmie udało się nie tylko zwiększyć przychody w porównaniu z 2019 rokiem, ale też odnotowała wzrost zysku netto.

Veka Polska z siedzibą w Skierniewicach w 2020 r. osiągnęła wzrost przychodu ze sprzedaży względem 2019 r. W ubiegłym sezonie wyniósł on 555,4 mln zł w porównaniu do 501,7 mln zł. Oznacza to, że dynamika sprzedaży wyniosła 10,7 proc. Wzrósł też zysk netto z 65,8 do 86,5 mln zł (wzrost o 15,6 proc.).

Blisko 88 proc. sprzedaży polskiej spółki miało miejsce w naszym kraju. Resztę stanowił eksport. Oznacza to, że dynamika wzrostu sprzedaży w Polsce wyniosła 9,4 proc. Veka obok Aluplastu to największy dostawca profili w Polsce. Obie firmy posiadają blisko połowę rynku.

Więcej na temat wyników Veka Polska można usłyszeć w najnowszym podcaście “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

Firma Veka Polska należy do międzynarodowej Grupy VEKA, która poinformowała, że we współpracy z firmą Sonax, stworzyła „Vekapro”, czyli gamę produktów do czyszczenia i pielęgnacji okien. Sonax to niemiecki producent środków do czyszczenia i pielęgnacji, głównie dla przemysłu motoryzacyjnego. W oferowanych przez Vekę zestawach produktów Vekapro znajduje się m. in. środek do pielęgnacji uszczelek a także olej w sprayu, przeznaczony do ruchomych elementów okuć.

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1