Veka w tym roku celebrowała 50-lecie działalności. To czas na podsumowania, ale i wyznaczenie sobie nowych celów, także finansowych. Firma zamierza zakończyć przyszły rok obrotami o wartości 1,2 mld euro. Planowane są także inwestycje w moce produkcyjne.
Uroczyste obchody jubileuszu firma już ma za sobą. W tym czasie Veka podsumowała swoje kilkadziesiąt lat na rynku. Jest to obecnie koncern, który ma swoje oddziały i zakłady produkcyjne na całym świecie, w 1994 r. powstał także polski oddział w Skierniewicach.

W tym roku Veka oddała także do użytku nowy budynek w swojej siedzibie w Sendenhorst. Powstało tu Welcome Center – centrum powitalne. Jest to miejsce, w którym prezentowane są najnowsze rozwiązania firmy, znajdują się pomieszczenia wystawowe, a także odbywają się tu szkolenia. Centrum skierowane jest przede wszystkim do klientów firmy, czyli producentów stolarki, ale i projektantów czy architektów.
W nadchodzącym roku firma wyznaczyła sobie cel, by osiągnąć obroty na poziomie 1,2 mld euro. Z kolei wzrost rentowności przedsiębiorstwo chce osiągnąć na poziomie 12 proc. Poza tym Veka buduje zakład przetwarzania odpadów z PCW w Wellingborough w Wielkiej Brytanii. Inwestycja ma pochłonąć ok. 10 mln funtów, a planowane jej zakończenie to połowa przyszłego roku.
Nowy zakład w Wielkiej Brytanii ma być najnowocześniejszym w całej Veka Recycling Group, w której są jeszcze dwa zakłady w Niemczech i Francji. Obecnie w całej grupie przetwarzanych jest ponad 60 tys. ton PCW rocznie, co oznacza 3,5 mln okien. Natomiast po zakończeniu inwestycji w Wielkiej Brytanii całkowita wydajność wszystkich trzech zakładów przekroczy 100 tys. ton PCW rocznie.
Zobacz również
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.