Ulga termomodernizacyjna tylko do końca kwietnia

Autor: |Data publikacji:

Osoby decydujące się na podwyższenie standardu energetycznego domu mają do dyspozycji nie tylko dotacje z programów rządowych. Dostępna jest też termomodernizacyjna ulga podatkowa.

niemcy wymiana okien termomodernizacja

Termomodernizacyjna ulga podatkowa obowiązuje od 1 stycznia 2019 roku. Skorzystanie z niej nie wyklucza możliwości wzięcia pieniędzy z programu „Czyste Powietrze”.

Ulga termomodernizacyjna umożliwia odliczenie od dochodów wydatków, które pochłonęła termomodernizacja budynku. Czas jej realizacji to maksymalnie 3 lata. Od podstawy opodatkowania można odliczyć do 53 tys. zł, a prawo do tej ulgi ma każdy współwłaściciel domu. Oznacza to, że w przypadku majątkowej wspólności małżeńskiej można odliczyć od podatku od osób fizycznych do 106 tys. zł.

Wysokość ulgi zależy od…

Podstawą do odliczenia może być dochód opodatkowany zgodnie ze skalą podatkową lub stawką podatku liniowego, a także przychód podlegający opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Uwzględnić można wydatki związane m.in. z wykonaniem nowej instalacji wewnętrznej ogrzewania lub instalacji przygotowania cwu, demontażem źródła ciepła na paliwo stałe, wymianą stolarki zewnętrznej. Ważne jest, aby móc przedstawić faktury za materiały czy prace wystawione przez podatnika podatku od towarów i usług niekorzystającego ze zwolnienia z tego podatku.

Ostateczny termin rozliczenia termomodernizacyjnej ulgi podatkowej jest taki sam, jak złożenia podatku PIT za rok 2023, czyli kończy się 30 kwietnia.

Zobacz również

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".