Topten 2019 okien i drzwi

Red.: |Data publikacji:

Poznaliśmy laureatów Topten Okna 2019. To konkurs, który odbył się już po raz piąty, a którego celem jest wytypowanie najlepszej stolarki.

Konkurs Topten na najlepszą stolarkę budowlaną podzielony jest na kilka  kategorii: okna dachowe, okna drewniane, okna metalowe, okna z PCW i drzwi zewnętrzne. Wyniki zostały ogłoszone 30 maja w Warszawie. Jakie produkty wygrały w poszczególnych grupach? 

Organizatorzy przyznawali poszczególnym wyrobom punkty, co było podstawą do tego, by ocenić jakość danego okna, czy drzwi. Jednak w trakcie rozdawania nagród produkty były szeregowane alfabetycznie, według nazw producenta lub dystrybutora, nie podano też uzyskanej przez nie punktacji. Poznaliśmy zatem jedynie, produkty w grupie tych najwyżej ocenionych, ale nie dowiedzieliśmy się, które okno, czy drzwi są najlepsze.

Produkty następujących producentów otrzymały wyróżnienia:

  • Okna dachowe: Altaterra, Fakro, Magnetic, Okpol i Roto.
  • Okna z PCW: Adams, Empol, Krispol, Mitbau, MS Więcej niż Okna, Okna Debow, OknoPlus i Profiline Ruben Skrzypiec.
  • Okna metalowe: Amex Bączek, Awilux, Domix-P, Ecowindow, Forest, FTS-Abaris, Lewlex, Okna Mikołajczyk, OknoPlus i Rybak.
  • Okna drewniane: ABA Wiktorczyk, Aries, Fakro, Karo Okna, Stolbud Włoszczowa, Urzędowski, Vidavo, Fabryka Okien Wiktorczyk, Stollar i ZSB Sobański.
  • Drzwi zewnętrzne: Delta, Parmax, Krispol, Pol-Skone, Wikęd, Wśniowski i Cal.

Okna były punktowane według systemu oceny stworzonego przez Andrzeja Żurawskiego z Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska oraz nieżyjącego już Aleksandra Panka z Narodowej Agencji Poszanowania Energii. Pod uwagę branych było bardzo wiele kryteriów. Organizatorzy wysłali zapytania do firm, a na podstawie odpowiedzi przygotowali opis produktu i przyznawali punkty.

Wyróżnione produkty znajdą się w specjalnym katalogu, w którym okna i drzwi będą już opisane wraz z cechami technicznymi. Konkurs przygotowało kilka podmiotów: Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii, Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska. Następna edycja TopTen odbędzie się za dwa lata.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1