To już pewne: markety budowlane objęte lockdownem

Red.: AK |Data publikacji: 2021-03-25

Sprawdził się scenariusz, o którym pisaliśmy wczoraj. Podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim  minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że wchodzimy w fazę tzw. twardego lockdownu. Oznacza to między innymi zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych. 

Zamknięcie nastąpi  już w sobotę 27 marca i, oprócz centrów handlowych i galerii, obejmie sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. Natomiast w sklepach o mniejszej powierzchni obowiązywać będą limity dotyczące liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać w obiekcie: w sklepach do 100 mkw. będzie to 1 osoba na 15 mkw., w sklepach większych będzie to 1 osoba na 20 mkw. Taka sytuacja ma potrwać do 9 kwietnia.

W dokumencie Kancelarii Premiera pojawiają się także zalecenia, które skierowane są głównie do pracodawców. Zachęcani są oni do umożliwienia pracownikom przejścia na tryb pracy zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Przypominamy natomiast, że dla usług montażowych i serwisowych sformułowane są bardzo konkretne wytyczne, opracowane przez branżę w ramach akcji #KlientBezpieczny. Polecamy uwadze.

 

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1