To już pewne: markety budowlane objęte lockdownem

Autor: |Data publikacji:

Sprawdził się scenariusz, o którym pisaliśmy wczoraj. Podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim  minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że wchodzimy w fazę tzw. twardego lockdownu. Oznacza to między innymi zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych. 

Zamknięcie nastąpi  już w sobotę 27 marca i, oprócz centrów handlowych i galerii, obejmie sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. Natomiast w sklepach o mniejszej powierzchni obowiązywać będą limity dotyczące liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać w obiekcie: w sklepach do 100 mkw. będzie to 1 osoba na 15 mkw., w sklepach większych będzie to 1 osoba na 20 mkw. Taka sytuacja ma potrwać do 9 kwietnia.

W dokumencie Kancelarii Premiera pojawiają się także zalecenia, które skierowane są głównie do pracodawców. Zachęcani są oni do umożliwienia pracownikom przejścia na tryb pracy zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Przypominamy natomiast, że dla usług montażowych i serwisowych sformułowane są bardzo konkretne wytyczne, opracowane przez branżę w ramach akcji #KlientBezpieczny. Polecamy uwadze.

 

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1