To już pewne: markety budowlane objęte lockdownem

Red.: |Data publikacji:

Sprawdził się scenariusz, o którym pisaliśmy wczoraj. Podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim  minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że wchodzimy w fazę tzw. twardego lockdownu. Oznacza to między innymi zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych. 

Zamknięcie nastąpi  już w sobotę 27 marca i, oprócz centrów handlowych i galerii, obejmie sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. Natomiast w sklepach o mniejszej powierzchni obowiązywać będą limity dotyczące liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać w obiekcie: w sklepach do 100 mkw. będzie to 1 osoba na 15 mkw., w sklepach większych będzie to 1 osoba na 20 mkw. Taka sytuacja ma potrwać do 9 kwietnia.

W dokumencie Kancelarii Premiera pojawiają się także zalecenia, które skierowane są głównie do pracodawców. Zachęcani są oni do umożliwienia pracownikom przejścia na tryb pracy zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Przypominamy natomiast, że dla usług montażowych i serwisowych sformułowane są bardzo konkretne wytyczne, opracowane przez branżę w ramach akcji #KlientBezpieczny. Polecamy uwadze.

 

Zobacz również

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Po dobrych informacjach z Ochmanowa na temat bieżącej sprzedaży, po sukcesach we włoskim programie renowacji budynków, dobre wieści płyną też z rynku francuskiego. Tamtejszy oddział małopolskiej spółki wciąż notuje dobre wyniki sprzedażowe oraz rozbudowuje sieć partnerów Premium.

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Grupa Mercor, lider segmentu biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, m.in. drzwi i klap dachowych, osiągnął w I kwartale br. przychody w wysokości niemal 137 mln zł i było to o 47 proc więcej niż w I kwartale 2021. Jeszcze lepszy i to aż o 222 proc. był wynik EBIT.

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

1