To już pewne: markety budowlane objęte lockdownem

Red.: |Data publikacji:

Sprawdził się scenariusz, o którym pisaliśmy wczoraj. Podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim  minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że wchodzimy w fazę tzw. twardego lockdownu. Oznacza to między innymi zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych. 

Zamknięcie nastąpi  już w sobotę 27 marca i, oprócz centrów handlowych i galerii, obejmie sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. Natomiast w sklepach o mniejszej powierzchni obowiązywać będą limity dotyczące liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać w obiekcie: w sklepach do 100 mkw. będzie to 1 osoba na 15 mkw., w sklepach większych będzie to 1 osoba na 20 mkw. Taka sytuacja ma potrwać do 9 kwietnia.

W dokumencie Kancelarii Premiera pojawiają się także zalecenia, które skierowane są głównie do pracodawców. Zachęcani są oni do umożliwienia pracownikom przejścia na tryb pracy zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Przypominamy natomiast, że dla usług montażowych i serwisowych sformułowane są bardzo konkretne wytyczne, opracowane przez branżę w ramach akcji #KlientBezpieczny. Polecamy uwadze.

 

Zobacz również

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Najnowszy Biuletyn Kwartalny Stolarki, opracowany przez CAB po III kwartale br., przynosi informacje o dobrych wynikach produkcji i eksportu okien w naszym kraju. Pokazuje też dużo gorsze wyniki segmentu drzwi.

1