Sklepy budowlane do zamknięcia?

Red.: RK |Data publikacji: 2021-03-24

Jak podał serwis informacyjny radia RMF FM, rząd rozważa zamknięcie sklepów budowlanych. Jak piszą dziennikarze tej stacji, miałoby to być elementem nowych obostrzeń, które ogłoszone zostaną w czwartek.

Obostrzenia mają być wynikiem rosnącej liczby zakażeń oraz nowych odmian koronawirusa. W ten sposób m.in. rząd zamierza ograniczać mobilność Polaków, a jak przyznał szef KPRM, Michał Dworczyk, „wiele wskazuje na to, że podczas Wielkanocy będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia”. Jutro poznamy ostateczne decyzje ws. kolejnych obostrzeń. Mają one obowiązywać przez dwa tygodnie – tydzień przed świętami i tydzień po świętach.

Do tej pory, pisze RFM FM, sklepy budowlane były traktowane jako sklepy pierwszej potrzeby. Chociażby z tego względu, że jeżeli zacznie nam cieknąć kran, to nie możemy zalać całego bloku. Musimy kupić narzędzia i materiały. Dlatego jak najpoważniej rząd myśli o tym, by pozostawić możliwość składania w sklepach budowlanych zamówień przez internet, a w sklepach stacjonarnych byśmy jedynie te zamówienia odbierali.

To jeszcze raz potwierdza rosnącą rolę kanału dystrybucji, jakim są sklepy internetowe. Przypomnijmy, że rok temu, podczas pierwszego lockdownu, sklepy budowlane i budowy działały nieprzerwanie, aczkolwiek z obostrzeniami sanitarnymi. Obserwować mogliśmy wówczas wzmożony ruch w składach i marketach, choć w przypadku stolarki widać było wstrzymywanie się klientów z zakupami i zamawianiem usług wymiany. Branża opracowała wówczas pod kierunkiem Stowarzyszenia Dom Bezpieczny, zasady bezpiecznego świadczenia usług montażowych, które upowszechniano pod hasłem #KlientBezpieczny. Spis punktów handlowo-usługowych deklarujących przestrzeganie tych wytycznych znajduje się wciąż na stronie tej organizacji.

O szczegółach planowanych obostrzeń w handlu materiałami budowlanymi dowiemy się już jutro na konferencji prasowej Prezesa Rady Ministrów. Natychmiast poinformujemy o tym naszych Czytelników.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1