Sklepy budowlane do zamknięcia?

Red.: |Data publikacji:

Jak podał serwis informacyjny radia RMF FM, rząd rozważa zamknięcie sklepów budowlanych. Jak piszą dziennikarze tej stacji, miałoby to być elementem nowych obostrzeń, które ogłoszone zostaną w czwartek.

Obostrzenia mają być wynikiem rosnącej liczby zakażeń oraz nowych odmian koronawirusa. W ten sposób m.in. rząd zamierza ograniczać mobilność Polaków, a jak przyznał szef KPRM, Michał Dworczyk, „wiele wskazuje na to, że podczas Wielkanocy będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia”. Jutro poznamy ostateczne decyzje ws. kolejnych obostrzeń. Mają one obowiązywać przez dwa tygodnie – tydzień przed świętami i tydzień po świętach.

Do tej pory, pisze RFM FM, sklepy budowlane były traktowane jako sklepy pierwszej potrzeby. Chociażby z tego względu, że jeżeli zacznie nam cieknąć kran, to nie możemy zalać całego bloku. Musimy kupić narzędzia i materiały. Dlatego jak najpoważniej rząd myśli o tym, by pozostawić możliwość składania w sklepach budowlanych zamówień przez internet, a w sklepach stacjonarnych byśmy jedynie te zamówienia odbierali.

To jeszcze raz potwierdza rosnącą rolę kanału dystrybucji, jakim są sklepy internetowe. Przypomnijmy, że rok temu, podczas pierwszego lockdownu, sklepy budowlane i budowy działały nieprzerwanie, aczkolwiek z obostrzeniami sanitarnymi. Obserwować mogliśmy wówczas wzmożony ruch w składach i marketach, choć w przypadku stolarki widać było wstrzymywanie się klientów z zakupami i zamawianiem usług wymiany. Branża opracowała wówczas pod kierunkiem Stowarzyszenia Dom Bezpieczny, zasady bezpiecznego świadczenia usług montażowych, które upowszechniano pod hasłem #KlientBezpieczny. Spis punktów handlowo-usługowych deklarujących przestrzeganie tych wytycznych znajduje się wciąż na stronie tej organizacji.

O szczegółach planowanych obostrzeń w handlu materiałami budowlanymi dowiemy się już jutro na konferencji prasowej Prezesa Rady Ministrów. Natychmiast poinformujemy o tym naszych Czytelników.

Zobacz również

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Po dobrych informacjach z Ochmanowa na temat bieżącej sprzedaży, po sukcesach we włoskim programie renowacji budynków, dobre wieści płyną też z rynku francuskiego. Tamtejszy oddział małopolskiej spółki wciąż notuje dobre wyniki sprzedażowe oraz rozbudowuje sieć partnerów Premium.

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Grupa Mercor, lider segmentu biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, m.in. drzwi i klap dachowych, osiągnął w I kwartale br. przychody w wysokości niemal 137 mln zł i było to o 47 proc więcej niż w I kwartale 2021. Jeszcze lepszy i to aż o 222 proc. był wynik EBIT.

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

1