Sklepy budowlane do zamknięcia?

Autor: |Data publikacji:

Jak podał serwis informacyjny radia RMF FM, rząd rozważa zamknięcie sklepów budowlanych. Jak piszą dziennikarze tej stacji, miałoby to być elementem nowych obostrzeń, które ogłoszone zostaną w czwartek.

Obostrzenia mają być wynikiem rosnącej liczby zakażeń oraz nowych odmian koronawirusa. W ten sposób m.in. rząd zamierza ograniczać mobilność Polaków, a jak przyznał szef KPRM, Michał Dworczyk, „wiele wskazuje na to, że podczas Wielkanocy będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia”. Jutro poznamy ostateczne decyzje ws. kolejnych obostrzeń. Mają one obowiązywać przez dwa tygodnie – tydzień przed świętami i tydzień po świętach.

Do tej pory, pisze RFM FM, sklepy budowlane były traktowane jako sklepy pierwszej potrzeby. Chociażby z tego względu, że jeżeli zacznie nam cieknąć kran, to nie możemy zalać całego bloku. Musimy kupić narzędzia i materiały. Dlatego jak najpoważniej rząd myśli o tym, by pozostawić możliwość składania w sklepach budowlanych zamówień przez internet, a w sklepach stacjonarnych byśmy jedynie te zamówienia odbierali.

To jeszcze raz potwierdza rosnącą rolę kanału dystrybucji, jakim są sklepy internetowe. Przypomnijmy, że rok temu, podczas pierwszego lockdownu, sklepy budowlane i budowy działały nieprzerwanie, aczkolwiek z obostrzeniami sanitarnymi. Obserwować mogliśmy wówczas wzmożony ruch w składach i marketach, choć w przypadku stolarki widać było wstrzymywanie się klientów z zakupami i zamawianiem usług wymiany. Branża opracowała wówczas pod kierunkiem Stowarzyszenia Dom Bezpieczny, zasady bezpiecznego świadczenia usług montażowych, które upowszechniano pod hasłem #KlientBezpieczny. Spis punktów handlowo-usługowych deklarujących przestrzeganie tych wytycznych znajduje się wciąż na stronie tej organizacji.

O szczegółach planowanych obostrzeń w handlu materiałami budowlanymi dowiemy się już jutro na konferencji prasowej Prezesa Rady Ministrów. Natychmiast poinformujemy o tym naszych Czytelników.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1