Timber Halupczok woli meble od okien

Red.: MR |Data publikacji: 2020-01-16

Timber Halupczok przeszedł w minionym roku restrukturyzację. Firma zdecydowała się rozwijać i wprowadzić produkcję mebli. Jednak ograniczyła ofertę okien i drzwi.

Timber Halupczok produkuje okna i drzwi drewniane. Firma specjalizuje się w produkcji stolarki na specjalne zamówienie. Klienci na takie wyroby są w Polsce, jak i za granicą. Jednak sprzedaż drewnianych okien i drzwi spada, szczególnie na naszym rodzimym rynku. Co więcej, rentowność sprzedaży jest niska. Z tego powodu firma zdecydowała się na przeprowadzenie restrukturyzacji.

W zeszłym roku Timber Halupczok rozpoczął produkcję mebli, a ta działalność w tym roku będzie rozwijana. Firma oferuje meble kuchenne oraz do salonu, a także elementy do zabudowy wnętrz. Produkcja okien i drzwi będzie kontynuowana, ale w znacznie ograniczonym zakresie w stosunku do lat ubiegłych.

Warto przypomnieć, że firma dużą część stolarki budowlanej eksportowała. Na swojej stronie internetowej podaje, że było to ok. 80 proc. produkcji. Jak widać, tendencję do tego, że okna drewniane cieszą się słabnącą popularnością widać nie tylko w Polsce, ale i w innych europejskich krajach. Pisaliśmy obszernie na ten temat w tekście “Zmierzch okien drewnianych?”.

Zobacz również

Pryzmet na finiszu budowy nowego zakładu

Pryzmet na finiszu budowy nowego zakładu

Pryzmet kończy budowę swojej nowej siedziby. Powierzchnia magazynowa, jaką dysponuje firma, zwiększyła się trzykrotnie, a biurowa dwukrotnie. Powstała także nowa lakiernia. 

Alsecco jako jeden z największych producentów w Polsce?

Alsecco jako jeden z największych producentów w Polsce?

Alsecco poinformował, że szuka działki inwestycyjnej, gdzie będzie mógł zbudować nowy zakład. Firma, które obecnie eksportuje 80 proc. swoich wyrobów, chce zwiększyć produkcję czterokrotnie.

Bądź aktywny komunikacyjnie z naszymi mediami

Bądź aktywny komunikacyjnie z naszymi mediami

Forum Branżowe nie zwalnia tempa i namawia do firmowej aktywności również na jesień. W tym okresie warto zwrócić uwagę na coraz popularniejsze formy multimedialne, takie jak webinaria, podcasty oraz uzupełniający treści naszego miesięcznika serwis internetowy.

1