Timber Halupczok woli meble od okien

Red.: MR |Data publikacji: 2020-01-16

Timber Halupczok przeszedł w minionym roku restrukturyzację. Firma zdecydowała się rozwijać i wprowadzić produkcję mebli. Jednak ograniczyła ofertę okien i drzwi.

Timber Halupczok produkuje okna i drzwi drewniane. Firma specjalizuje się w produkcji stolarki na specjalne zamówienie. Klienci na takie wyroby są w Polsce, jak i za granicą. Jednak sprzedaż drewnianych okien i drzwi spada, szczególnie na naszym rodzimym rynku. Co więcej, rentowność sprzedaży jest niska. Z tego powodu firma zdecydowała się na przeprowadzenie restrukturyzacji.

W zeszłym roku Timber Halupczok rozpoczął produkcję mebli, a ta działalność w tym roku będzie rozwijana. Firma oferuje meble kuchenne oraz do salonu, a także elementy do zabudowy wnętrz. Produkcja okien i drzwi będzie kontynuowana, ale w znacznie ograniczonym zakresie w stosunku do lat ubiegłych.

Warto przypomnieć, że firma dużą część stolarki budowlanej eksportowała. Na swojej stronie internetowej podaje, że było to ok. 80 proc. produkcji. Jak widać, tendencję do tego, że okna drewniane cieszą się słabnącą popularnością widać nie tylko w Polsce, ale i w innych europejskich krajach. Pisaliśmy obszernie na ten temat w tekście “Zmierzch okien drewnianych?”.

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1