Popularność pergoli tarasowych i ogrodowych wzrasta w ostatnich latach. Pozwalają na korzystanie z tarasu podczas letnich upałów, ale i w czasie niepogody oraz w chłodniejszych porach roku. Ich konstrukcje i działanie zobaczyć można w wielu salonach na terenie Polski.
Po każdym kapryśnym lecie, z burzami i nawałnicami na przemian z tropikalnym upałem, wzrasta popularność tarasowych pergoli. Obecnie cieszą się większym zainteresowaniem niż markizy, które podczas wichury muszą być zwijane. Pozwalają bowiem na korzystanie z tarasu podczas letnich upałów, ale i w czasie niepogody oraz w chłodniejszych porach roku.
Automatyczne pergole tarasowe i ogrodowe
Tzw. pergole bioklimatyczne zapewniają najlepsze warunki wypoczynku na wolnym powietrzu, dzięki ruchomemu poszyciu dachowemu z odprowadzeniem wody deszczowej, możliwości zasłonięcia boków roletami tekstylnymi typu screen, oświetleniu LED oraz ogrzewaniu promiennikami ciepła w chłodniejsze dni. Jednak pełny komfort użytkowania daje dopiero automatyzacja. Do liderów rynku napędów do pergoli należą firmy grupy Nice.
W Europie renomę zyskały silniki liniowe do automatyzacji pergoli z rodziny Piccolo oraz Patio. Razem z centralą sterującą Elero PatioControl uzyskujemy w pełni sterowalny system. Nasza pergola może reagować na różne wydarzenia zewnętrzne, bez jakiejkolwiek ingerencji. Zastosowanie czujników nasłonecznienia, wiatru czy deszczu sprawi, że lamele będą samodzielnie reagowały na zmieniające się warunki atmosferyczne – wyjaśnia Marcin Krupnik, Chief Product Manager marki Elero w Polsce.
Gdzie można zobaczyć pergole tarasowe i ogrodowe?
Wzrastająca popularność pergoli powoduje, że coraz więcej przedsiębiorstw prezentuje te produkty w swoich salonach. Co roku wiosną firmy zrzeszone w Grupie Top organizują imprezę o nazwie Dni Otwartych Markiz. Jednak w ostatnich latach to pergole zajmują główne miejsce na ekspozycjach i najbardziej przyciągają uwagę klientów. Na co dzień produkty te można zobaczyć w dwunastu salonach Grupy Top, m. in. w Warszawie, Rzeszowie, Szczecinie, Rybniku, Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej i Łodzi.
W Warszawie, na Wilanowie działa również showroom marki Pergoletta Sun&Shadow. Pod tą marką kryją się systemy przeciwsłoneczne powstające w belgijskich firmach Brustor i Prostor. W salonie zobaczyć można dwa luksusowe modele pergoli – Altea i Ombre Grande. W komfortowych warunkach klienci poznają szczegóły konstrukcji oraz testują wszystkie funkcje tych osłon. Mają np. szansę sprawdzić, jak działa automatycznie sterowany dach i jak zmienia się nastrój, w zależności od wyboru oświetlenia. Firma wkrótce uruchomi drugi w Polsce salon marki Pergoletta Sun & Shadow.
Tym razem naszą ofertę chcemy przybliżyć wszystkim zainteresowanym z południowej Polski. Na miejscu nasi fachowcy zapewnią pełne wsparcie i doradztwo w zakresie wyboru pergoli, projektu, wyceny produktu czy samego użytkowania. Dużo łatwiej jest podjąć decyzję o zakupie, po wcześniejszym sprawdzeniu możliwości produktu – mówi Dariusz Jaworski, Project Manager w Pergoletta Sun & Shadow.
Nowy showroom powstanie w Katowicach. Na 75 m kw. odwiedzający zobaczą flagowe modele marki. Między innymi Altea w kolorze antracytu, najbardziej zaawansowany technologicznie model, z lamelowym całkowicie otwieranym dachem. Ponadto posiada on kilka ciekawych dodatków m. in. boczne screeny, szklane panele, ogrzewanie na podczerwień, oświetlenie LED RGB.
Dzięki ekspozycjom każdy zainteresowany może wyobrazić sobie własny taras pod pergolą. Dobór pergoli ułatwiają też nowoczesne technologie. Profesjonalni sprzedawcy wykonują trójwymiarowy projekt z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Każdy kto dostarczy zdjęcie swojego tarasu, może zobaczyć wirtualną pergolę w zaplanowanym miejscu i dopiero wtedy podjąć decyzję o jej konstrukcji czy kolorze.