Smart jest szansą tej branży

Red.: |Data publikacji:

Adam Krużyński, prezes zarządu Fibar Group, był w minionym roku częstym gościem na łamach Forum. Nie mogło go więc zabraknąć również w podsumowaniach, które publikujemy w wydaniu styczniowym i kolejnym. W gronie kilkudziesięciu menedżerów naszej branży dominuje pogląd, że automatyzacja produktów i technologia smartHome są przyszłością w rozwoju oferty okienno-drzwiowej. Szef Fibaro i Nice’a również tak postrzega przyszłość:

Technologia smart jest kolejnym etapem rozwoju naszego sektora i całej branży budowlanej. Powinna dać nam szansę wprowadzenia do budynków inteligentnych i zintegrowanych rozwiązań oraz ich wspólnego funkcjonowania z innymi urządzeniami wykorzystującymi te same protokoły komunikacji. (..) Dzisiaj konsumenci nie rozumieją jeszcze, po co mieliby wydawać pieniądze na smart home, bo nie znają dobrze nowoczesnych rozwiązań budynkowych. Trzeba im uświadomić, że dom nie składa się jedynie z najprostszych urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie życia, ale może być wyposażony w mnóstwo innych, które zapewnią bezpieczeństwo osobiste oraz zarządzanie wieloma domowymi instalacjami. Wszystkie te rozwiązania umożliwią optymalizację kosztów użytkowania budynków przy ich optymalnym wykorzystaniu, zgodnie z trybem naszego życia. Do tej pory sprzedawaliśmy energooszczędność, termoizolacyjność okien i drzwi poprzez śrubowanie parametrów, ale dzisiaj – wraz z zaoferowanymi rozwiązaniami komplementarnymi, osłonami, urządzeniami automatyzującymi oraz rozwiązaniami smart – możemy uzyskać wielokrotnie lepsze parametry oraz komfort termiczny w każdym budynku.

Powyższy cytat jest jednym tylko z dziesiątków przywołanych na łamach najnowszych wydań Forum Branżowego. Jeśli zastanawiamy się w jaki kierunku zmierzać będzie branża stolarki to warto poznać je wszystkie. Nie ze wszystkimi trzeba się zgodzić bezkrytycznie, ale na pewno powinno się je rozważyć. Gorąco polecamy lekturę najnowszych wydań naszego miesięcznika – dostępny w pakiecie dla abonentów naszego serwisu.

1