Optymista w dobie kryzysu

Red.: |Data publikacji:

Jarosław Loos, właściciel grupy spółek Q4Windows, będzie Gościem najbliższego, lutowego wydania naszego miesięcznika. W rozmowie opowiedział nam o swojej miłości do okien, o biznesowej drodze do sukcesu oraz o ludziach, których na tej drodze spotkał. Korzystając z okazji zapytaliśmy pana Jarosława o ocenę minionego, kryzysowego, bądź co bądź roku.

Patrząc na wyniki chciałoby się powiedzieć przewrotnie, oby wszystkie lata były tak kryzysowe jak ten miniony. W całej grupie Q4Windows odnotowaliśmy rekordowy, dwucyfrowy wzrost obrotów, zamykając rok kwotą około 160 mln zł przychodów. Owszem, zdarzały się jakieś potknięcia, jakieś przesunięcia terminów dostaw czy niedogodności ze zmiennymi cenami. Nie były one jednak, moim zdaniem, zasadniczo odmienne od tych kłopotów, z jakimi mieliśmy do czynienia w latach poprzednich. W atmosferze wzajemnego zrozumienia dla rynkowych ograniczeń dało się je i tym razem przełamać. Nadchodzący sezon też pewnie nie będzie łatwy, ale przecież nikt nikomu nie obiecywał, że będzie łatwo. My w każdym razie przygotowujemy się na kolejny dobry sprzedażowo rok, zamierzając przekroczyć granicę 200 mln zł w przychodach.

Jest to jedna z niewielu wypowiedzi menedżerów naszej branży, która nie pomstuje na miniony sezon, nie narzeka na warunki, w jakim przyszło nam działać. Słowo „kryzys” tutaj nie funkcjonuje – ot, jeden z wielu problemów jakie stawia przed nami biznesowe życie. Być może ma tu znaczenie 30-letnie doświadczenie prezesa Loosa, ale jeszcze bardziej chyba jego pogodne usposobienie. Optymizmem, ale i chyba realizmem pachną jego plany tegorocznych wzrostów sprzedażowych. Więcej tego optymizmu znajdziecie w wywiadzie na łamach lutowego wydania Forum Branżowego. Gorąco zachęcamy do lektury.

1