Nowy format informacji

Red.: |Data publikacji:

Paweł Szkodziak, dyrektor ds. marketingu ROTO Frank Okucia Budowlane, podzielił się z nami wspomnieniem z pierwszej lektury miesięcznika Forum Branżowe. O podobne opinie redakcja poprosiła menedżerów kilkunastu firm, bo chciała się dowiedzieć, co sądzą oni o nowej szacie graficznej pisma. A oto wspomnienie pana Pawła:

Należę do świadków narodzin „Forum Branżowego” i z niesłabnącym zainteresowaniem czytam je od pierwszego wydania do dziś. W roku 2003 magazyn wniósł zupełnie nowy format informacji dla naszej branży w wyważonym układzie: wieści z firm, części ekonomicznej i technicznej wraz z zalążkami felietonów. Czas potwierdził, że jako branża czekaliśmy na nasz magazyn, który znakomicie wypełnił pustkę i z którym zżyliśmy się jak w starym dobrym małżeństwie. Wtedy czytałem każdy materiał o wiele uważniej niż dziś, bo to były początki takiego pisania o nas.

„Forum” wykreowało pewien standard prezentowania naszej gałęzi przemysłu i dlatego dziś bardziej przewidujemy, co nas może czekać w środku. Wówczas redakcja zagospodarowywała nowe obszary – zarówno tematy, jak i sposób ujęcia były nowe i przyciągały uwagę. Myślę, że redaktorzy stoją dziś przed tym trudniejszym wyzwaniem, by trzymać jakość i nas przy lekturze. Cieszy mnie to tym bardziej, że udaje im się to znakomicie – między innymi przez odświeżenie postaci graficznej i dopasowanie formuły materiałów do moich zachowań czytelniczych trzeciej dekady XXI w. Serdeczne gratulacje.

Ogromnie cieszą takie opinie, bo potwierdzają, że wysiłek wkładany w pozyskiwanie i opracowywanie informacji ma sens, że spotyka się z uznaniem czytelników. W kwietniowym wydaniu naszego magazynu przeczytać można również nie mniej pozytywne oceny menedżerów Maco, OknoPlusa, Winkhausa, Sanoka, Awiluxu, Pagenu, Rollfixa, Fakro, Klaesa, Vikkinga, Orgadaty czy CALa. Może to świadczyć o tym, że miesięcznik Forum Branżowe dociera bardzo szeroko do tej branży, zarówno do producentów, do dostawców, jak i dystrybutorów stolarki. Ważne, że zauważają zmiany i dobrze je oceniają. Przy okazji kilka ciepłych słów wypowiedziano o naszym serwisie. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do lektury kwietniowego wydania.

1