Kłopoty z materiałami do produkcji

Red.: |Data publikacji:

Mariusz Kołodziej, szef Pilkington IGP, wypowiedział się w najnowszym wydaniu Forum Branżowe, o wynikach sprzedażowych i sytuacji na rynku. Jak dla każdego przetwórcy szkła, tak i dla jego przedsiębiorstwa, nie był to okres łatwy ze względu na luki zaopatrzeniowe.

Pierwsze półrocze 2021 roku było wyjąt­kowo udane pod względem sprzedaży. Obroty firmy w miesiącach zimowych przekraczały poziom z wysokiego sezonu poprzedniego roku. Od kwietnia 2021 r. sprzedaż determinowana była głównie dostępnymi mocami produkcyjnymi – zapotrzebowanie rynku było i wciąż jest bardzo duże. Nie oznacza to, że był to okres łatwy. Zapewne jak u większości producentów naszej branży, tak i u nas problemem nie jest popyt rynkowy, ale dostępność materiałów do produkcji i ich ciągle rosnące ceny. Sytuacja w tym zakresie cały czas jest trudna do prze­widzenia.

W lipcowym wydaniu naszego miesięcznika głos zabiera wielu menedżerów naszej branży, nie tylko dyr. Kołodziej. Znajdziemy tu wypowiedzi szefów Maco, Roto, Sanok Rubber, ale i Schuco, Nordanu, Abakusa czy KonigStahl. Gościem lipcowego wydania jest natomiast szef Eko-Okien – Mateusz Kłosek, który opowiada o swojej filozofii rozwoju firmy, a nawet o filozofii życia. Gorąco zachęcamy do lektury tego wydania. Dostępne w prenumeracie.

1