Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

CAL – 35 lat odpowiedzialności za produkt

Red.: |Data publikacji:

Obchodzimy właśnie jubileusz firmy CAL, która działa już 35. rok projektując i produkując zewnętrzne drzwi drewniane, od kilku lat także drzwi hybrydowe tj. drewniane z okładzinami z aluminium, stali kortenowskiej, spieku kwarcowego czy łupka kwarcytowego. Historia marki, jak wiele ciekawych opowieści, zaczyna się od prostego marzenia i odwagi, by je zrealizować.

Zbigniew Cywiński, założyciel CAL, wraz z kolegą postanowił założyć firmę produkującą drzwi i postawił wszystko na jedną kartę. Zrezygnował z dotychczasowej ciepłej, kierowniczej posady w PRLowskiej fabryce mebli i porzucił zawód inżyniera elektryka. Aby zrozumieć produkt, który zamierzał produkować zdobył tytuł mistrza stolarskiego. W końcu stanęła pierwsza hala produkcyjna i na rynku pojawiły się pierwsze drzwi CAL.

Dziś firma to marka z międzynarodowym zasięgiem i renomą. Zarządza nią córka Zbigniewa Cywińskiego – Sylwia Ciszewska.

O jakich drzwiach marzył Zbigniew Ciszewski? Firma CAL od początku miała ambicje stworzenia marki kojarzonej z pięknem, komfortem, bezpieczeństwem i drewnem. Chociaż dziś rynek drzwi zmienił się, a drzwi CAL wzbogaciły się o nowinki techniczne, idea stojąca za nimi pozostaje ta sama.

Odpowiedzialność

  • za produkt

Drzwi CAL objęte są nawet 5-letnią gwarancją.

  • za zespół

Sylwia Ciszewska twierdzi, że firma rodzinna to nie tylko nazwa- rodzinność CAL rozumie dosłownie – przedsiębiorstwo jest gwarantem bytu wielu rodzin: pracowników i posiadaczy naszych drzwi.  Jak mówi, pracownicy przyprowadzają do pracy w CAL swoje dorosłe dzieci, a lista powtarzających się w zespole nazwisk jest dość pokaźna. Co jest powodem tak wyjątkowej sytuacji? W CAL na pierwszym miejscu, jest zawsze szacunek dla drugiego człowieka. Z niego, jak mówi Sylwia Ciszewska, wynika reszta: umiejętność słuchania i elastycznego reagowania na potrzeby, sposób rozwiązywania problemów czy delegowania zadań oraz…poczucie humoru. Bardzo ważny jest też produkt, z którego zespół może być dumny

  • za otoczenie

Odpowiedzialność CAL to także troska o otoczenie w skali mikro i makro. Firma włącza się lokalne inicjatywy społeczne i dba o środowisko. Każdego roku wspiera min. suwalską szkołę Bajka – miejsce dla dzieci ze spektrum autyzmu organizując aukcji charytatywne i koncerty. Wiosną firma i szkoła wspólnie odsadza las, kontynuując akcję “Drzewo za drzwi”.

Drzwi CAL są szczelne i ciepłe – to nie tylko udogodnienie dla klienta, ale i dbałość o środowisko naturalne. Firma jako pierwsza na rynku wprowadziła i uzyskała 2013 r. europejski patent na Termiczną Osłonę Podproża TOP, zabezpieczającą posadzkę wiatrołapu przed przemarzaniem, a w roku 2020 opracowała wspólnie z Roto jeszcze cieplejszy próg termiczny.

Komfort

Możliwość stworzenia drzwi dopasowanych do potrzeb klienta to nie wszystko. Firma posiada w swoim asortymencie także szeroką gamę rozwiązań smart – smart door, tj. system opracowany już w 2011 r. przez iComfort z inspiracji i we współpracy z CAL.

Bezpieczeństwo

Każde drzwi płytowe CAL w standardzie (w cenie!) mają klasę antywłamaniowości RC2 (i wyjątkowy certyfikat na naświetla w tej samej klasie).

Ciepło

CAL to jedyny polski producent  zewnętrznych drzwi drewnianych, którego produkty są na prestiżowej, międzynarodowej liście komponentów do domów pasywnych prowadzonej przez niemiecki instytut Domów Pasywnych w Darmstadt.

Zdrowie

Drewniane wnętrze drzwi zapewnia dobry mikroklimat w domu.

Piękno

Piękno jest w oku patrzącego, dlatego każde drzwi CAL dopasowują się do gustu klienta. Projektowane są na zamówienie, dostosowane do wymiarów, wykończenia (łączenie kolorów czy materiałów), wzoru. Potwierdzają to nie tylko nagrody za innowacyjność czy wzornictwo (np. Znak Jakości Q, Dobry Dizajn czy Lider innowacji).

Współpraca

Współpraca z partnerami CAL w Polsce i za granicą odbywa się płynnie i efektywnie dzięki jednemu z pierwszych na rynku (funkcjonującemu już od 12 lat) systemowi do zamówień i wycen.

 

1