Od ponad 50 lat podczas targów R+T w Stuttgarcie firmy prezentują innowacje i rozwiązania dla branży. Wydarzenie jest kierowane do segmentów takich jak rolety, bramy i osłony przeciwsłoneczne.
Po raz pierwszy tematem przewodnim odbywającej się co 3 lata imprezy jest zrównoważony rozwój. Organizatorzy zapewniają, że produkty wystawców wpisują się w tę ideę, ponieważ są trwałe ze względu na wysoką jakość, a jednocześnie przyczyniają się do oszczędzania energii. Ponadto podjęli oni w ostatnich latach działania mające na celu wytwarzanie produktów w sposób jak najbardziej przyjazny dla zasobów naturalnych.
Podczas targów odbędą się m.in. warsztaty Europejskiej Organizacji Osłon Przeciwsłonecznych (ES-SO) i Campfire Sessions, dotyczące tematyki zrównoważonego rozwoju. Również program dla architektów będzie obejmował liczne dyskusje i panele skupione na tych zagadnieniach.
Philipp Götz, menedżer ds. zarządzania targami w Messe Stuttgart, mówi:
Aspekt zrównoważonego rozwoju stymuluje nie tylko środowisko branżowe, ale pojawia się w kontekście polityki. W ramach nadchodzącej edycji targów chcielibyśmy podkreślić na poziomie politycznym pozytywny wpływ osłon przeciwsłonecznych i efektywnych energetycznie bram na walkę ze zmianami klimatycznymi.
Z kolei Sebastian Schmid, członek zarządu targów, dodaje:
Nagroda za innowacyjność także będzie odgrywać istotną rolę w tym kontekście. W 2024 r. przyznamy nagrody specjalne w kategoriach zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej, aby podkreślić ich znaczenie. Ponadto cały proces składania wniosków przez uczestniczące firmy będzie odbywał się wyłącznie cyfrowo.
Wypada jeszcze dodać, że do tej pory do rywalizacji o nagrodę za innowacyjność zgłosiło się ponad 80 firm z 18 krajów. Ponadto stale powiększa się reprezentacja polskich firm. Po informacji, którą można przeczytać TUTAJ, dołączyły: Albedum (dostawca materiałów do rolet i plis), Alukon (rolety, żaluzje fasadowe, system moskitier, bramy garażowe), Kolorama (producent żaluzji wewnętrznych), Miranda (tkaniny do osłon), Pasedo (komponenty do bram segmentowych), Rol-Pas (maszyny, urządzenia, linie prod. dla wytwórców osłon okiennych i drzwiowych), Surma Systems i Tarasola (pergole tarasowe), Vertex (osłony), Wiejak (drzwi dla przetwórstwa spożywczego i placówek medycznych, bramy przemysłowe), Sun Winner (pergole tarasowe, rolety zewnętrzne, żaluzje drewniane, przesuwne panele ze szkła hartowanego).
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".