Targi R+T pod hasłem zrównoważonego rozwoju

Autor: |Data publikacji:

Od ponad 50 lat podczas targów R+T w Stuttgarcie firmy prezentują innowacje i rozwiązania dla branży. Wydarzenie jest kierowane do segmentów takich jak rolety, bramy i osłony przeciwsłoneczne. 

Po raz pierwszy tematem przewodnim odbywającej się co 3 lata imprezy jest zrównoważony rozwój. Organizatorzy zapewniają, że produkty wystawców wpisują się w tę ideę, ponieważ są trwałe ze względu na wysoką jakość, a jednocześnie przyczyniają się do oszczędzania energii. Ponadto podjęli oni w ostatnich latach działania mające na celu wytwarzanie produktów w sposób jak najbardziej przyjazny dla zasobów naturalnych.

Podczas targów odbędą się m.in. warsztaty Europejskiej Organizacji Osłon Przeciwsłonecznych (ES-SO) i Campfire Sessions, dotyczące tematyki zrównoważonego rozwoju. Również program dla architektów będzie obejmował liczne dyskusje i panele skupione na tych zagadnieniach.

Philipp Götz, menedżer ds. zarządzania targami w Messe Stuttgart, mówi:

Aspekt zrównoważonego rozwoju stymuluje nie tylko środowisko branżowe, ale pojawia się w kontekście polityki. W ramach nadchodzącej edycji targów chcielibyśmy podkreślić na poziomie politycznym pozytywny wpływ osłon przeciwsłonecznych i efektywnych energetycznie bram na walkę ze zmianami klimatycznymi.

 

Z kolei Sebastian Schmid, członek zarządu targów, dodaje:

Nagroda za innowacyjność także będzie odgrywać istotną rolę w tym kontekście. W 2024 r. przyznamy nagrody specjalne w kategoriach zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej, aby podkreślić ich znaczenie. Ponadto cały proces składania wniosków przez uczestniczące firmy będzie odbywał się wyłącznie cyfrowo.

 

Wypada jeszcze dodać, że do tej pory do rywalizacji o nagrodę za innowacyjność zgłosiło się ponad 80 firm z 18 krajów. Ponadto stale powiększa się reprezentacja polskich firm. Po informacji, którą można przeczytać TUTAJ, dołączyły: Albedum (dostawca materiałów do rolet i plis), Alukon (rolety, żaluzje fasadowe, system moskitier, bramy garażowe), Kolorama (producent żaluzji wewnętrznych), Miranda (tkaniny do osłon), Pasedo (komponenty do bram segmentowych), Rol-Pas (maszyny, urządzenia, linie prod. dla wytwórców osłon okiennych i drzwiowych), Surma Systems i Tarasola (pergole tarasowe), Vertex (osłony), Wiejak (drzwi dla przetwórstwa spożywczego i placówek medycznych, bramy przemysłowe), Sun Winner (pergole tarasowe, rolety zewnętrzne, żaluzje drewniane, przesuwne panele ze szkła hartowanego).

Zobacz również

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".