Targi Glasstec w Düsseldorfie dzisiaj rano przyjęły pierwszych gości. Wydarzenie potrwa do 25 października. Co dwa lata w tym niemieckim mieście firmy z branży szkła prezentują swoje osiągnięcia. Jest też bogata oferta konferencji i spotkań tematycznych.
Recykling i ślad węglowy – jednymi z tematów poruszanych na Glasstec
Jak podają organizatorzy targów Glasstec podczas poprzedniej edycji w 2022 roku, liczba odwiedzających ekspozycję sięgnęła 29 278 osób. Mogli oni zapoznać się z ofertą 928 wystawców, rozmieszczoną na powierzchni wystawienniczej, liczącej 50,828 mkw. W obecnej edycji zarejestrowało się ponad 1200 wystawców z 56 krajów.
Od 22 października 2024 r. swoje dokonania pokazują m.in. producenci szkła i maszyn do jego obróbki. Zgodnie z obecnymi kierunkami rozwoju produktów, zapowiedziana jest cała gama szkła o niskiej zawartości CO2. W tym segmencie wystawiają firmy dobrze znane również na polskim rynku. Wśród nich AGC Glass Europe z niskoemisyjnym szkłem AGC Planibel Clearlite, zapewniającym – według firmy – redukcję emisji CO2 o ponad 40 proc. w porównaniu ze standardowym floatem. Wśród wyrobów Guardian Glass znajdzie się z kolei szkło Nexa 6 szkło o najniższej zawartości węgla ś ofercie tego producenta. Pilkington zapowiedział prezentację szkła Mirai, które zmniejsza emisję CO2 nawet 52 proc. Z kolei Saint-Gobain pokaże Oraé. Jak deklaruje firma, była ona pierwszym w branży szklarskiej producentem niskoemisyjnego szkła o niskiej zawartości CO2.
Wydarzenia towarzyszące targom Glasstec
Prezentacjom wystawców przez wszystkie dni targowe towarzyszą spotkania, wykłady i konferencje. Wśród tematyki na pierwsze miejsce wysuwa się recykling szkła. Już rano przedstawiciele firmy Hegla zaprezentują efekty autorskiego systemu recyklingu szkła izolacyjnego. Będzie to wykład pt.: Recykling, ponowne wykorzystanie i naprawa: rozdzielanie szkła izolacyjnego dla większego zrównoważenia i efektywności ekonomicznej. Z kolei w ostatnim dniu targów Glasstec 2024 odbędzie się m.in. wykład na inny temat, niemniej również bardzo ważny dla ochrony środowiska. Będzie dotyczył bezpieczeństwa ptaków. Zostaną w nim omówione nowe technologie obróbki szkła, które wykorzystują wiązkę laserową do nadawania produktowi dodatkowych funkcjonalności. Podczas targów w Düsseldorfie będzie miała miejsce również konferencja Glasstec. Wśród towarzyszących jej wydarzeń odbędzie się forum architektoniczne. Zostaną na nim poruszone m.in. tematy dotyczące zrównoważonego budownictwa i innowacyjnych powłok budynków.
Zobacz również
Vivento świętuje 40-lecie
Vivento obchodzi 40-lecie działalności, co czyni ją jednym z nielicznych polskich producentów stolarki o tak długiej tradycji.
OFS 2024 – fotorelacja (druga część)
Zapraszamy na fotorelację z drugiego dnia Ogólnopolskiego Forum Stolarki.
Ogólnopolskie Forum Stolarki 2024 – relacja
Tegoroczne Ogólnopolskie Forum Stolarki 2024 potwierdziło swoją kluczową pozycję, gromadząc niemal 250 przedstawicieli branży.