Targi BAU Online już za nami

Red.: MR |Data publikacji: 2021-01-17

W tym roku targi BAU odbyły się w wersji online. Nie zastąpiły one tradycyjnych spotkań, ale stanowiły dobrą okazję, by nawiązać kontakt z wystawcami czy poznać nowości produktowe.

BAU Online odbyły się w dniach 13-15 stycznia. Na specjalnie utworzonej platformie udostępnionej przez organizatorów, wystawcy mogli zaprezentować swoje wirtualne stoiska. W tym przedsięwzięciu wzięło udział 248 firm. Goście targów mogli umawiać się na spotkania z wystawcami, a odbywało się to oczywiście online. Wiele firm przygotowało również ciekawe prezentacje. Każdego dnia od 6 rano do 19 trwały wydarzenia dla gości targów.

Jeśli chodzi o naszą branżę, to jak zwykle była tu silna reprezentacja. Kilka z firm było nawet sponsorem targów, a także przygotowało liczne wydarzenia, głównie prezentacje nowych rozwiązań. Do tych wystawców zaliczają się Aluprof, Assa Abloy, Geze (więcej o ich udziale w BAU TUTAJ), Heroal i Schüco. Inne firmy z branży, które obecne były jako wystawcy, to Deceuninck, Dormakaba, Elumatec, Illbruck, Jansen, Orgadata, Reynaers Aluminium, Simonswerk, Vito Polska, Warema i Wilka.

Jeśli chodzi o firmy polskie, to w tym roku reprezentacja branży stolarki otworowej była skromna: Aluprof i Vito Polska. Wśród wystawców zdecydowaną większość stanowiły przedsiębiorstwa niemieckie.

Zobacz również

Alu in – nowa marka Abakusa

Alu in – nowa marka Abakusa

Abakus tworzy nowy brand o nazwie Alu in. W ramach wyodrębnionej w strukturach firmy marki oferowana będzie stolarka aluminiowa oparta na systemach Aluprof i Schüco. Planowane są dwie linie produktowe: Alu Industrial Aluprof oraz Alu Intuitive Schüco.

Fapim buduje w Polsce nową siedzibę

Fapim buduje w Polsce nową siedzibę

Fapim buduje w Radzyminie pod Warszawą nowa halę magazynową i biurowiec. Firma planuje przeprowadzkę w połowie tego roku.

Europrofil będzie się rozbudowywał

Europrofil będzie się rozbudowywał

Europrofil z Olsztynka planuje rozbudować halę produkcyjną. Firma szacuje koszt budowy i wyposażenia hali na ok. 1 mln zł.

1