Targi BAU Online już za nami

Autor: |Data publikacji:

W tym roku targi BAU odbyły się w wersji online. Nie zastąpiły one tradycyjnych spotkań, ale stanowiły dobrą okazję, by nawiązać kontakt z wystawcami czy poznać nowości produktowe.

BAU Online odbyły się w dniach 13-15 stycznia. Na specjalnie utworzonej platformie udostępnionej przez organizatorów, wystawcy mogli zaprezentować swoje wirtualne stoiska. W tym przedsięwzięciu wzięło udział 248 firm. Goście targów mogli umawiać się na spotkania z wystawcami, a odbywało się to oczywiście online. Wiele firm przygotowało również ciekawe prezentacje. Każdego dnia od 6 rano do 19 trwały wydarzenia dla gości targów.

Jeśli chodzi o naszą branżę, to jak zwykle była tu silna reprezentacja. Kilka z firm było nawet sponsorem targów, a także przygotowało liczne wydarzenia, głównie prezentacje nowych rozwiązań. Do tych wystawców zaliczają się Aluprof, Assa Abloy, Geze (więcej o ich udziale w BAU TUTAJ), Heroal i Schüco. Inne firmy z branży, które obecne były jako wystawcy, to Deceuninck, Dormakaba, Elumatec, Illbruck, Jansen, Orgadata, Reynaers Aluminium, Simonswerk, Vito Polska, Warema i Wilka.

Jeśli chodzi o firmy polskie, to w tym roku reprezentacja branży stolarki otworowej była skromna: Aluprof i Vito Polska. Wśród wystawców zdecydowaną większość stanowiły przedsiębiorstwa niemieckie.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1