Szyba ciekłokrystaliczna wkrótce w ofercie Guardiana

Red.: |Data publikacji:

Guardian Glass i niemiecki Merck ogłosiły na początku czerwca, że rozpoczęły współpracę. Firmy zamierzają sprzedawać szyby ciekłokrystaliczne.

Koncern chemiczny Merck stworzył eyrise, szybę, w której wykorzystano technologię ciekłokrystaliczną. Firma rozpoczęła z Guardianem 9 czerwca współpracę, której celem jest rozwinięcie sprzedaży produktu poprzez nowe kanały dystrybucji. Szyby w technologii ciekłokrystalicznej są przeznaczone przede wszystkim do budynków fasadowych. Koncernowi zależy najbardziej na wykorzystaniu know-how Guardiana w dziedzinie szkła, a także ze znajomości branży architektonicznej.

Guardian Glass ocenia, że dzięki nawiązanej właśnie współpracy z Merck, będzie miał w ofercie szeroką gamę rozwiązań dla fasad. Nowy produkt eyrise uzupełnia propozycję powlekanych szyb funkcyjnych. Szyba ogranicza przenikanie ciepła słonecznego i odblasków do wnętrza, jednoczenie nie blokując dotarcia naturalnego światła. W tym przypadku istnieje też i taka możliwość – dostęp światła można zredukować nawet do 1 proc. Atutem nowego rozwiązania jest fakt, że szyba pozostaje neutralna kolorystycznie i przezierna w pozycjach zacienienia. Jest to istotne ze względów estetycznych w przypadku obiektów z fasadami. Szkło można ustawić także w opcji prywatności – wówczas jest nieprzeźroczyste.

Szkło eyrise w opcji prywatności.

Merck pierwszy raz pokazał szkło podczas targów Glasstec w 2018 r. Produkt może mieć maksymalne rozmiary 3,5 m na 1,6 m. Produkcja odbywać się będzie w rozbudowanej w zeszłym roku fabryce Veldhoven w Holandii.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1