Szczepienie przeciw COVID-19 oznacza dla pracownika dzień wolny?

Red.: PG |Data publikacji: 2021-05-23

W Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiło się już pierwszą dawką ponad 12 milionów osób. Obecnie szczepią się już niemal wszystkie grupy wiekowe, ale często oznacza to problemy z perspektywy pracodawcy. – Czy w związku ze szczepieniem należy mi się dzień wolny od pracy? – pytają często pracownicy. Jak brzmi odpowiedź na to pytanie?

Czy pracodawca musi się zgodzić na wyjście pracownika, w związku z ustalonym terminem szczepienia? Czy są jakieś przepisy prawne, które to określają? Czy zatrudniony może o coś takiego wnioskować? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w naszym artykule pt. Czy w związku ze szczepieniem przeciw COVID-19 pracownikowi należy się wolne?

Czy w związku ze szczepieniem przeciw COVID-19 pracownikowi należy się wolne?

To jeden z wielu wpisów w naszym dziale Prawo i kadry, w którym odpowiadamy na nurtujące pracodawców pytania, rozwiewamy wszelkie wątpliwości i dajemy wskazówki i wsparcie merytoryczne firmom z naszej branży. Gorąco polecamy jego lekturę!

Oto kilka z ostatnich wpisów w dziale Prawo i kadry:

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1