Szczepienie przeciw COVID-19 oznacza dla pracownika dzień wolny?

Red.: |Data publikacji:

W Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiło się już pierwszą dawką ponad 12 milionów osób. Obecnie szczepią się już niemal wszystkie grupy wiekowe, ale często oznacza to problemy z perspektywy pracodawcy. – Czy w związku ze szczepieniem należy mi się dzień wolny od pracy? – pytają często pracownicy. Jak brzmi odpowiedź na to pytanie?

Czy pracodawca musi się zgodzić na wyjście pracownika, w związku z ustalonym terminem szczepienia? Czy są jakieś przepisy prawne, które to określają? Czy zatrudniony może o coś takiego wnioskować? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w naszym artykule pt. Czy w związku ze szczepieniem przeciw COVID-19 pracownikowi należy się wolne?

Czy w związku ze szczepieniem przeciw COVID-19 pracownikowi należy się wolne?

To jeden z wielu wpisów w naszym dziale Prawo i kadry, w którym odpowiadamy na nurtujące pracodawców pytania, rozwiewamy wszelkie wątpliwości i dajemy wskazówki i wsparcie merytoryczne firmom z naszej branży. Gorąco polecamy jego lekturę!

Oto kilka z ostatnich wpisów w dziale Prawo i kadry:

Zobacz również

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Po dobrych informacjach z Ochmanowa na temat bieżącej sprzedaży, po sukcesach we włoskim programie renowacji budynków, dobre wieści płyną też z rynku francuskiego. Tamtejszy oddział małopolskiej spółki wciąż notuje dobre wyniki sprzedażowe oraz rozbudowuje sieć partnerów Premium.

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Grupa Mercor, lider segmentu biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, m.in. drzwi i klap dachowych, osiągnął w I kwartale br. przychody w wysokości niemal 137 mln zł i było to o 47 proc więcej niż w I kwartale 2021. Jeszcze lepszy i to aż o 222 proc. był wynik EBIT.

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

1