Szczepienie przeciw COVID-19 oznacza dla pracownika dzień wolny?

Autor: |Data publikacji:

W Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiło się już pierwszą dawką ponad 12 milionów osób. Obecnie szczepią się już niemal wszystkie grupy wiekowe, ale często oznacza to problemy z perspektywy pracodawcy. – Czy w związku ze szczepieniem należy mi się dzień wolny od pracy? – pytają często pracownicy. Jak brzmi odpowiedź na to pytanie?

Czy pracodawca musi się zgodzić na wyjście pracownika, w związku z ustalonym terminem szczepienia? Czy są jakieś przepisy prawne, które to określają? Czy zatrudniony może o coś takiego wnioskować? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w naszym artykule pt. Czy w związku ze szczepieniem przeciw COVID-19 pracownikowi należy się wolne?

Czy w związku ze szczepieniem przeciw COVID-19 pracownikowi należy się wolne?

To jeden z wielu wpisów w naszym dziale Prawo i kadry, w którym odpowiadamy na nurtujące pracodawców pytania, rozwiewamy wszelkie wątpliwości i dajemy wskazówki i wsparcie merytoryczne firmom z naszej branży. Gorąco polecamy jego lekturę!

Oto kilka z ostatnich wpisów w dziale Prawo i kadry:

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1