Swisspacer w lipcu otworzył swoją nową międzynarodową siedzibę. Mieści się ona w miejscowości Lengwil w Szwajcarii.
Swisspacer rozbudował swoje biuro i część produkcyjną dzięki zmianie lokalizacji
Swisspacer zainaugurował 11 lipca 2025 roku działalność swojej nowej siedziby. W Lengwill w szwajcarskim kantonie Turgowia są również produkowane ramki dystansowe Swisspacer Ultimate Pro, Ultimate i Advance. Jak podaje spółka, obecnie są one stosowane w oknach ponad 90 krajach. Siedziba główna Swisspacer znajduje się w Szwajcarii, natomiast kolejny zakład produkcyjny jest w Gliwicach. Dodatkowe magazyny z kolei w Niemczech, Francji, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
Jak powiedział podczas uroczystości dyrektor generalny Matthias Bach:
Dla nas Lengwil to coś więcej niż tylko nowy adres. Łączymy tu naszą wiedzę i doświadczenie, tworzymy przestrzeń do rozwoju i inwestujemy w przyszłość – zakorzenieni w regionie i zorientowani na rynek międzynarodowy.
Swisspacer, będący częścią Grupy Saint Gobain, celowo pozostaje we wschodniej Szwajcarii, ponieważ jest już mocno zakorzeniony w tym regionie. Natomiast zmiana lokalizacji na większą znacząco poprawia warunki i to nie tylko pracy. Dotyczy to zarówno pracowników biurowych, jak i produkcji.

Rafał Rączka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Europy Północnej i Wschodniej, dodaje:
Nowa siedziba główna Swisspacer w Lengwil wzmacnia pozycję całej grupy, w tym także polskiego oddziału. To krok, który pozwoli lepiej odpowiadać na potrzeby klientów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i zrównoważonego rozwoju.
Zobacz również
Czytaj wrześniowe „Forum Branżowe”
Dostępny jest nowy numer miesięcznika „Forum Branżowe” (09/2025). Gościem wydania jest Marek Mędrek, CEO Schüco International Polska.
Drutex otworzył nową siedzibę w Bytowie
Drutex przeniósł się do nowej siedziby. Biurowiec za ponad 60 mln zł został oddany do użytku w roku jubileuszu 40-lecia działalności spółki.
Drutex wśród gigantów. Oficjalna inauguracja współpracy z Bayernem Monachium – kulisy
W ubiegły piątek Drutex oficjalnie został zaprezentowany na stadionie Allianz Arena jako nowy partner Bayernu Monachium. Przedstawiamy kulisy tego wydarzenia i szczegóły współpracy producenta stolarki z Bytowa z największym niemieckim klubem piłkarskim.