Świetny kwartał dla polskich producentów okien!

Red.: PG |Data publikacji: 2021-05-26

Jak poinformowało Centrum Analiz Branżowych w opublikowanym dziś biuletynie kwartalnym, w pierwszym kwartale 2021 roku wyeksportowano z Polski ponad 2 mln okien. To znaczny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Z treści biuletynu kwartalnego „Okna i drzwi”, przygotowanego przez Centrum Analiz Branżowych, wynika, że od stycznia do marca 2021 roku wyeksportowano 2,08 mln okien. To aż o 15,1 proc. więcej niż w I kwartale 2020 roku! Największą dynamikę wzrostu odnotowano w oknach tworzywowych i aluminiowych. Cieszy też fakt, że po dwóch słabszych pierwszych miesiącach tego roku na plusie są już też okna drewniane.

Marzec 2021 roku okazał się dla producentów stolarki wyjątkowo udany, zarówno pod względem produkcji, jak i eksportu okien. Warto zaznaczyć, że w samym marcu eksport okien zwiększył się aż o ¼ w porównaniu do marca 2020 roku.

Więcej na temat eksportu w I kwartale 2021 roku usłyszą Państwo w nadchodzącym odcinku podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”. Premiera w środę 2 czerwca. Polecamy!

Biuletyn kwartalny „Okna i drzwi” to publikowane cztery razy w roku opracowanie, w którym Centrum Analiz Branżowych analizuje dane dotyczące produkcji, eksportu oraz importu w ujęciu ilościowym. Prenumeratorzy biuletynów otrzymują wyniki dla stolarki okiennej (w podziale na okna z PCW, drewniane, metalowe) oraz drzwiowej (w podziale na drzwi, drewniane, metalowe oraz z PCW). Opracowania pomagają śledzić bieżące zmiany na rynku i analizować dynamikę zmian w poszczególnych segmentach rynku stolarki. Więcej na temat biuletynów TUTAJ.

 

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1