Sukces z napędami szynowymi

Red.: |Data publikacji:

Niedawno informowaliśmy o nowościach na rynku napędów do bram garażowych w artykule Napędy garażowe: ekonomiczne i dwukierunkowe, a tu kolejna niespodzianka. Czołowy polski producent napędów rurowych – Sukces Technology Group – wprowadza do oferty napędy szynowe do bram segmentowych i uchylnych.

Od lat na rynku automatyki garażowej w Polsce dominują firmy z Włoch: Nice, FAAC, Came, Beninca, BFT oraz francuska Somfy. W czołówce są też producenci niemieccy: Marantec i Sommer oraz polscy DTM System i Proxima. Ponadto istnieje znaczny import z Chin, a producenci bram tacy, jak Hörmann, Novoferm, Wiśniowski czy Krispol korzystają z napędów własnej marki.

Zdjęcie: Sukces Technology Group

Mimo systematycznego wzrostu popytu na automatykę, rynek napędów bramowych wydawałby się nasycony. W tej sytuacji zaskoczeniem może być informacja, którą w końcu czerwca ogłosiła firma Sukces Technology Group. Znany producent napędów rurowych marki Yooda oraz Cortino przedstawił nową linię produktów o nazwie TenPilot.

Od dziś możesz zautomatyzować całą swoją przestrzeń u nas !!! Wprowadzamy nową markę TenPilot, dedykowaną do automatyzacji bram. Napędy garażowe do bram segmentowych oraz uchylnych to pierwsza grupa produktowa jaka znajdzie się w ofercie nowej marki.

Z tego wynika, że powodem inwestycji w produkcję napędów szynowych jest chęć uzupełnienia oferty o wyroby stosowane przez dotychczasowych klientów spółki, którzy zaopatrywali się dotąd u innych dostawców. Czy producenci rolet i bram przyjmą tę ofertę z życzliwością i zmienią swoje przyzwyczajenia zamówieniowe? Czas pokaże.

Zdjęcie: Sukces Technology Group

TenPilot – bogate wyposażenie i szybkość

Sukces Group zachęca klientów bogatym wyposażeniem siłowników oraz wyborem szyn o pięciu długościach, w wersji z łańcuchem lub paskiem. Napędy wyróżniają się sporą ilością funkcji dodatkowych, takich jak: regulacja siły przeciążenia i prędkości, oświetlenie LED, automatyczne ustawianie siły otwierania i zamykania, automatyczne zamykanie czy sygnalizacja konserwacji. Co oczywiste, posiadają też niezbędne zabezpieczenie przed przeciążeniem, które po wykryciu przeszkody automatycznie zatrzymuje lub cofa bramę. Można podłączyć do nich fotokomórki oraz lampy ostrzegawcze, a po zaprogramowaniu odpowiedniego pilota otrzymać sygnał zwrotny, pokazujący aktualny status bramy. Komunikacja odbywa się drogą radiową o częstotliwości 433 MHz z kodem zmiennym. Napędy w wersji Speed otwierają bramę dwukrotnie szybciej od standardowych dostępnych na rynku – 200 mm/sek.

Generalnie nowe wyroby Sukces Group lokują się na wyższej półce cenowej. Producent proponuje trzy serie nowych napędów: Universal, Eco oraz Pro. Unikalnym rozwiązaniem jest seria o nazwie Pro. Napędy te posiadają głowicę z kieszenią do włożenia baterii. Dzięki temu brama w razie braku prądu w sieci może korzystać z dodatkowego zasilania. Bateria jest niewidoczna, w odróżnieniu od rozwiązań proponowanych przez innych producentów. Ponadto głowice Pro wyróżniają się nietypowym wyglądem oraz dużymi przyciskami na zewnątrz, które ułatwiają sterowanie w razie braku pilota.

Zdjęcie: Sukces Technology Group

Napędy wszystkich serii są kompatybilne z pozostałymi produktami marki TenPilot: szynami, fotokomórkami, pilotami i przełącznikami. Wyposażone w nie bramy można włączyć do systemu inteligentnego domu Yooda Smart Home 2 oraz sterować nimi za pomocą smartfonu.

Zobacz również

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z szybą hydrożelową to jeden z najnowszych wynalazków w dziedzinie stolarki. Okazuje się, że jeśli chodzi o okna, to wciąż jest ogromne pole do innowacyjności.

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Szkło może być produkowane w czysty, zielony sposób. Nowe szkło float zaprezentował właśnie Saint-Gobain, nad podobnym rozwiązaniem pracuje AGC.

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Aluprof zaprezentował dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI. Świetlik uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30, co potwierdza najwyższą klasę technologiczną rozwiązania, które łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz fotowoltaiki bazującej na kropkach kwantowych.

1