Sukces z napędami szynowymi

Red.: WK |Data publikacji: 2019-07-07

Niedawno informowaliśmy o nowościach na rynku napędów do bram garażowych w artykule Napędy garażowe: ekonomiczne i dwukierunkowe, a tu kolejna niespodzianka. Czołowy polski producent napędów rurowych – Sukces Technology Group – wprowadza do oferty napędy szynowe do bram segmentowych i uchylnych.

Od lat na rynku automatyki garażowej w Polsce dominują firmy z Włoch: Nice, FAAC, Came, Beninca, BFT oraz francuska Somfy. W czołówce są też producenci niemieccy: Marantec i Sommer oraz polscy DTM System i Proxima. Ponadto istnieje znaczny import z Chin, a producenci bram tacy, jak Hörmann, Novoferm, Wiśniowski czy Krispol korzystają z napędów własnej marki.

Zdjęcie: Sukces Technology Group

Mimo systematycznego wzrostu popytu na automatykę, rynek napędów bramowych wydawałby się nasycony. W tej sytuacji zaskoczeniem może być informacja, którą w końcu czerwca ogłosiła firma Sukces Technology Group. Znany producent napędów rurowych marki Yooda oraz Cortino przedstawił nową linię produktów o nazwie TenPilot.

Od dziś możesz zautomatyzować całą swoją przestrzeń u nas !!! Wprowadzamy nową markę TenPilot, dedykowaną do automatyzacji bram. Napędy garażowe do bram segmentowych oraz uchylnych to pierwsza grupa produktowa jaka znajdzie się w ofercie nowej marki.

Z tego wynika, że powodem inwestycji w produkcję napędów szynowych jest chęć uzupełnienia oferty o wyroby stosowane przez dotychczasowych klientów spółki, którzy zaopatrywali się dotąd u innych dostawców. Czy producenci rolet i bram przyjmą tę ofertę z życzliwością i zmienią swoje przyzwyczajenia zamówieniowe? Czas pokaże.

Zdjęcie: Sukces Technology Group

TenPilot – bogate wyposażenie i szybkość

Sukces Group zachęca klientów bogatym wyposażeniem siłowników oraz wyborem szyn o pięciu długościach, w wersji z łańcuchem lub paskiem. Napędy wyróżniają się sporą ilością funkcji dodatkowych, takich jak: regulacja siły przeciążenia i prędkości, oświetlenie LED, automatyczne ustawianie siły otwierania i zamykania, automatyczne zamykanie czy sygnalizacja konserwacji. Co oczywiste, posiadają też niezbędne zabezpieczenie przed przeciążeniem, które po wykryciu przeszkody automatycznie zatrzymuje lub cofa bramę. Można podłączyć do nich fotokomórki oraz lampy ostrzegawcze, a po zaprogramowaniu odpowiedniego pilota otrzymać sygnał zwrotny, pokazujący aktualny status bramy. Komunikacja odbywa się drogą radiową o częstotliwości 433 MHz z kodem zmiennym. Napędy w wersji Speed otwierają bramę dwukrotnie szybciej od standardowych dostępnych na rynku – 200 mm/sek.

Generalnie nowe wyroby Sukces Group lokują się na wyższej półce cenowej. Producent proponuje trzy serie nowych napędów: Universal, Eco oraz Pro. Unikalnym rozwiązaniem jest seria o nazwie Pro. Napędy te posiadają głowicę z kieszenią do włożenia baterii. Dzięki temu brama w razie braku prądu w sieci może korzystać z dodatkowego zasilania. Bateria jest niewidoczna, w odróżnieniu od rozwiązań proponowanych przez innych producentów. Ponadto głowice Pro wyróżniają się nietypowym wyglądem oraz dużymi przyciskami na zewnątrz, które ułatwiają sterowanie w razie braku pilota.

Zdjęcie: Sukces Technology Group

Napędy wszystkich serii są kompatybilne z pozostałymi produktami marki TenPilot: szynami, fotokomórkami, pilotami i przełącznikami. Wyposażone w nie bramy można włączyć do systemu inteligentnego domu Yooda Smart Home 2 oraz sterować nimi za pomocą smartfonu.

Zobacz również

Elektronarzędzia dla profesjonalistów

Elektronarzędzia dla profesjonalistów

Specjaliści, którzy zajmują się remontami i budową domów, skręcaniem konstrukcji, spawaniem, montowaniem stolarki czy pracami usługowymi wiedzą, jak ważny jest odpowiedni dobór sprzętu.

Fakro na własny koszt bada swoich pracowników

Fakro na własny koszt bada swoich pracowników

Fakro w ostatnich dniach wykryło wśród pracowników koronawirusa. Firma przeprowadziła na własny koszt badania - łącznie było ich niemal 100.

Czy okna wypełnione wodą zrewolucjonizują rynek?

Czy okna wypełnione wodą zrewolucjonizują rynek?

System WFG (“water-filled glass”), którego kluczowym elementem jest wypełnione wodą okno, przeszedł już pierwsze analizy i testy praktyczne. Ogłoszono rozpoczęcie...

1