Stolarka budowlana podrożała

Red.: MR |Data publikacji: 2019-07-24

Ceny materiałów budowlanych rosną. W czerwcu, w porównaniu do roku ubiegłego, klienci zapłacili więcej m. in. za stolarkę budowlaną. Wzrost cen stolarki w Polskich Składach Budowlanych notowany jest r/r na poziomie 3,1 proc.

W czerwcu tego roku, w porównaniu do 2018 r. wyższe są ceny w wielu grupach produktów sprzedawanych w marketach i hurtowniach budowlanych. Jeśli chodzi o stolarkę budowlaną, przede wszystkim drzwi, to ich cena jest wyższa o 3,1 procent. Wzrosła też o 4,5 proc.  cena chemii budowlanej i o 3,8 proc. farb i lakierów.

Nowy sklep Mrówka w Proszowicach otwarto 3 lipca.

Jeśli porównamy okres od stycznia do czerwca, to ceny stolarki wzrosły o 3,5 proc., chemii budowlanej o 4,3 proc., a farb i lakierów o 4,3 proc. Dane te zebrane są w sklepach należących do Polskich Składów Budowlanych, takich jak Mrówka i PSB Profi. W pierwszym półroczu 2019, jak podaje PSB, w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 r., wzrosły ceny wszystkich grup towarowych.

PSB to obecnie jedna z największych sieci handlowych oferujących materiały budowlane. Firma zamknęła rok 2018 przychodami w wysokości 6,8 mld zł. Udział PSB w rynku sprzedaży materiałów budowlanych w Polsce szacuje się na 14 procent. Jeśli chodzi o handel hurtowy, to ten udział wynosi 18 proc.

Zobacz również

Akzo Nobel nie podniósł swoich cen

Akzo Nobel nie podniósł swoich cen

AkzoNobel, koncern specjalizujący się w dziedzinie farb i powłok przemysłowych, ogłosił swoje wyniki za II kwartał 2021 roku. W tym okresie koncern zwiększył swoje przychody o 26 proc. i osiągnął 335 mln EUR skorygowanego zysku operacyjnego.

Somfy notuje wzrost sprzedaży o ponad 40 proc.

Somfy notuje wzrost sprzedaży o ponad 40 proc.

Somfy podsumowało pierwsze półrocze, sprzedaż nie tylko w porównaniu do roku 2020 była wyższa (o ok. 40 proc.), ale wyższa i to o 30 proc. była także w porównaniu do roku 2019.

Dako odważnie kontynuuje inwestycje

Dako odważnie kontynuuje inwestycje

Tuż obok siedziby Dako w Nowym Sączu wielki plac budowy. Trwają prace nad powstaniem nowej hali produkcyjnej i showroomu, które zakończyć mają się do końca roku.

1