Kolejny weekend pełen emocji

Red.: |Data publikacji:

W miniony weekend tradycyjnie rozegranych zostało kilka meczów pomiędzy drużynami sponsorowanymi przez naszą branżę. Mieliśmy emocje na boiskach i parkietach. Zarówno siatkarskich, jak i koszykarskich.

W sobotę w piłkarskiej Fortuna I lidze spotkały się Chojniczanka Chojnice, wspierana przez Greko, z Wigrami Suwałki, których sponsoruje Stollar. Do przerwy goście prowadzili 1:0. Już na początku meczu bramkę po rzucie rożnym zdobył obrońca Wigier Michał Ozga. Kolejne dwa gole również zapisano na konto gości z Suwałk. W 70. minucie rzut karny wykorzystał Hiszpan Joel Huertas, a w dwanaście minut później podwyższył Michał Żebrakowski. Wynik na 1:3 ustalił Mateusz Kuzimski. Dla Wigier było to tym ważniejsze zwycięstwo, że pokonali bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie.

W siatkarskiej PlusLidze w Radomiu zmierzyły się ze sobą drużyny Czarnych i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Mecz wygrali Mistrzowie Polski z Kędzierzyna-Koźla 3:0, chociaż nie było to dla nich tak łatwe spotkanie jak wskazuje wynik. W dwóch setach byli lepsi od Czarnych po tie-breaku, a decydujący wygrali tylko trzema punktami. ZAKSA, wspierana przez Filplast, po pięciu meczach jest liderem PlusLigi. Czarni, sponsorowani przez Windoor, są na siódmym miejscu.

Na zapleczu ligi Mistrzów Świata w Częstochowie ponownie w krótkim odstępie czasu spotkały się ze sobą Norwid Częstochowa, wspierany przez Fenster, i KPS Siedlce, którego sponsoruje Nowak Dom. Niecałe trzy tygodnie temu w 1. rundzie Pucharu Polski Norwid wygrał 3:1 i tym razem, w meczu ligowym, Częstochowianie pokonali Siedlczan takim wynikiem. Mecz od początku do końca był bardzo wyrównany, ale to gospodarze  wygrali dwa tie-breaki, co ostatecznie zdecydowało o ich zwycięstwie. Norwid oddalił się od strefy spadkowej Krispol 1. Ligi, w której znajduje się KPS Siedlce.

Za nami także ciekawy mecz w 8. kolejce koszykarskiej Energa Basket Ligi. W Starogardzie Gdańskim spotkały się, sponsorowana przez ICA Polska oraz firmę Neumann Okna i Drzwi, Polpharma Starogard Gdański i wspierany przez Altom Polski Cukier Toruń. W tym bardzo wyrównanym meczu górą byli goście z Torunia, którzy wygrali 89:86. Najlepsi na parkiecie byli zawodnik Twardych Pierników Chris Wright oraz Jonathan Williams z Polpharmy.