„SW”: Rawlplug vs Rawlplug, Maćkowiak Okna wygrywa z Entrą

Red.: |Data publikacji:

Z dużym zaciekawieniem obserwujemy jak radzą sobie w swoich rozgrywkach kluby wspierane przez naszą branżę. W ten weekend doszło do arcyciekawego spotkania na szczycie I ligi koszykówki, gdzie spotkały się dwie drużyny sponsorowane przez Rawlplug, na zapleczu siatkarskiej elity KPS Siedlce pokonało Lechię Tomaszów, a w PGNiG Superlidze Gwardia Opole wygrała z Wybrzeżem Gdańsk.

Siatkówka

W siatkarskiej PlusLidze małe przesunięcia. Najpierw w środku tygodnia ligowe zaległości z 14 kolejki nadrabiał m.in. mistrz Polski ZAKSA, a w weekend awansem rozegrano kolejkę numer 24. W obu spotkaniach zespół wspierany przez Benincę i Filplast wygrał i to zdecydowanie. Zawiódł Aluron, przegrywając przed własną publicznością 0:3 z GKS-em Katowice. Przekonujące zwycięstwo 3:0 odnieśli Czarni Radom, którzy po tej kolejce przeskoczyli w tabeli Aluron.

W KRISPOL 1. Lidze najbardziej ciekawił nas mecz pomiędzy KPS Siedlce i Lechią Tomaszów Mazowiecki. Przed spotkaniem faworyt był jasny i była to zajmująca drugie miejsce w tabeli Lechia. Zespół wspierany przez Hilak Bramy niespodziewanie przegrał pierwszy set 24:26 i wiadomym było, że mecz nie będzie należał do łatwych. Następne sety na zmianę wygrywały obie drużyny i o wszystkim decydował tie-break, w którym skuteczniejsi byli gospodarze. To bardzo ważne zwycięstwo dla zespołu wspieranego przez Nowak Dom. Przybliża do utrzymania, ale i pozwoli młodym zawodnikom KPS-u uwierzyć w siebie. W innych meczach Krispol wygrał we Wrocławiu, a Norwid przegrał u siebie. W Lidze Siatkówki Kobiet porażka Radomki.

PlusLiga

14 kolejka:

Ślepsk Suwałki 0:3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Filplast, Beninca)

24 kolejka:

Aluron Virtu Warta Zawiercie (Aluron) 0:3 GKS Katowice
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Filplast, Beninca) 3:1 Cuprum Lubin
Czarni Radom (Windoor) 3:0 Resovia Rzeszów

Po dziewiętnastu kolejkach ZAKSA zajmuje drugie, Czarni óśme, a Aluron dziesiąte miejsce w tabeli.

KRISPOL 1. Liga

Norwid Częstochowa (Fenster) 1:3 BBTS Bielsko-Biała
KPS Siedlce (Nowak Dom) 3:2 Lechia Tomaszów Mazowiecki (Hilak Bramy)
Gwardia Wrocław 1:3 Krispol Września (KRISPOL)

Po dwudziestej pierwszej kolejce Lechia zajmuje czwarte miejsce, Krispol jest szósty, KPS jedenasty, a Norwid dwunasty w tabeli.

Liga Siatkówki Kobiet

Volley Wrocław 3:1 Radomka Radom (Windoor)
Po osiemnastej kolejce Radomka zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

Koszykówka

Zwycięstwa Polskiego Cukru Toruń i Rosy Radom w Energa Basket Lidze. Torunianie wygrali w Dąbrowie Górniczej i wracają na właściwe tory, z kolei koszykarze Rosy wygrali derby Mazowsza z Legią Warszawa i przeskoczyli w tabeli Stal Ostrów, która minimalnie przegrała w Szczecinie.

W środę 21. kolejkę dokończyły będące w czubie ligowej tabeli Sokół Łańcut i WKK Wrocław. Smaczku temu spotkaniu dodawał fakt, że obie ekipy wspierane są przez Rawlplug. Mecz w Łańcucie było bardzo emocjonujący. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 23:23, a po drugiej prowadzili gospodarze 44:41 . Wtedy na wyższe obroty weszła drużyna z Wrocławia, która najpierw wyszła na prowadzenie 60:59, a następnie wygrała całe spotkanie 88:79. Wrocławianie w tym roku tylko wygrywają i dobrą formę potwierdzili na parkiecie jednego z rywali do awansu, tym samym rewanżując się Sokołowi za jesienną przegraną.

W II lidze oba AZS-y wygrały. Oknoplast jest liderem, Częstochowianie są w środku stawki. Ligę niżej bolesnych porażek doznali koszykarze drugiej drużyny WKK Wrocław oraz Team-Plastu.

Energa Basket Liga

Hydrotruck Rosa Radom (Stolrad, Tomarko) 79:76 Legia Warszawa
King Szczecin 75:73 Stal Ostrów Wielkopolski (Fenetra)
MKS Dąbrowa Górnicza 85:96 Polski Cukier Toruń (Altom)
Śląsk Wrocław 90:83 Polpharma Starogard Gdański (ICA Polska)
Po dwudziestej kolejce Polski Cukier zajmuje piąte, Rosa dziesiąte, Stal jedenaste, a Polpharma piętnaste miejsce w tabeli.

I liga

21 kolejka:

Rawlplug Sokół Łańcut (Rawlplug) 79:88 WKK Wrocław (Rawlplug)

22 kolejka:

GKS Tychy 92:101 WKK Wrocław (Rawlplug)
Kotwica Kołobrzeg 77:72 Górnik Wałbrzych (Roto)
Sokół Łańcut (Rawlplug) nie grał w tej kolejce
Po dwudziestej drugiej kolejce WKK jest liderem, Górnik zajmuje trzecie, a Sokół czwarte miejsce w tabeli.

II liga

Unia Tarnów 71:90 AZS Częstochowa (Press Glass)
Basket Hills Bielsko-Biała 76:94 AZS AGH Oknoplast Kraków (Oknoplast)
Po dwudziestej pierwszej kolejce AZS AGH Oknoplast jest liderem, a AZS Częstochowa zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

III liga

Górnik II Wałbrzych (Roto) 99:88 Zastal Zielona Góra
KKS Kobierzyce 128:63 WKK II Wrocław (Rawlplug)
SMK Lubin 91:57 Team-Plast KK Oleśnica (Team-Plast)
Po trzeciej kolejce rundy mistrzowskiej rezerwy Górnika zajmują czwarte, Team-Plast zajmuje szóste, a rezerwy WKK ósme miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej 3 ligi dolnośląskiej.

Piłka ręczna

W Superlidze spotkały się Gwardia Opole, wspierana przez Maćkowiak Okna,  i Wybrzeże Gdańsk, które sponsoruje Entra. Mecz w Opolu był wyrównany niemal od samego początku. Drużyny do przerwy rzucały punkt za punkt, ostatecznie z prowadzeniem 15:14 schodzili gospodarze. Decydujący był początek drugiej połowy, gdy Gwardziści zdecydowanie odskoczyli gościom z Gdańska. W rezultacie Gwardia wygrała z Wybrzeżem 28:22. Wielki triumf w lidze odniosło VIVE Kielce. Mistrzowie Polski grali w wielkim klasyku z Wisłą Płock. Stawką meczu była pozycja lidera Superligi. Mecz rozkręcał się bardzo powoli. W ciągu sześciu minut padły zaledwie dwie bramki – po jednej dla gości i gospodarzy. Następnie do głosu doszli Kielczanie, którzy dzięki lepszej skuteczności prowadzili do przerwy 15:7. W drugiej połowie wiślacy poprawili swoją grę, ale i tak VIVE, wspierane przez Boramax, zdecydowanie wygrało w hicie Superligi 29:20.

Do gry wróciły rozgrywki I ligi. W pierwszym meczu po przerwie Czuwaj Przemyśl wygrał u siebie z zespołem z Chrzanowa i potwierdził, że ma apetyt na awans do elity. W Norweskiej Lidze Kobiet pewnym liderem sponsorowany przez Wiśniowski Vipers Kristiansand.

PGNiG Superliga

VIVE Kielce (Boramax) 29:20 Wisła Płock
Gwardia Opole (Maćkowiak Okna) 28:22 Wybrzeże Gdańsk (Entra)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (ICA Polska) 25:35 Azoty Puławy
Pogoń Szczecin (Rehau)28:18 Zagłębie Lubin
Po dwudziestej kolejce VIVE jest liderem, Gwardia zajmuje piąte, Pogoń szóste, Wybrzeże jedenaste, a Piotrkowianin dwunaste miejsce w tabeli.