Ostatki piłkarzy, zwycięstwa Roto i Windooru

Red.: |Data publikacji:

Miniony weekend obfitował w spotkania drużyn wspieranych przez naszą branżę. Na boiskach I i II ligi jesienne ostatki dogrywali piłkarze, w hali zaś na parkiety wyszli koszykarze i siatkarze.

W sobotę w ramach rozgrywek Fortuna I ligi Chojniczanka Chojnice, wspierana przez Greko, podejmowała Olimpię Grudziądz, którą sponsoruje Rek-Bud. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla gości z Grudziądza, którzy objęli prowadzenie w 17. minucie za sprawą niefortunnego gola samobójczego Jacka Podgórskiego. Chojniczanka wyrównała przed przerwą, ale to tylko podrażniło Olimpię. W drugiej połowie dwie bramki dla gości zdobył Brazylijczyk Joao Criciuma i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:3. Olimpia kończy rok na 5. miejscu, Chojniczanka na ostatnim.

Tego samego dnia, w tych samych rozgrywkach, w Nowym Sączu rozegrany został mecz derbowy pomiędzy Sandecją, sponsorowaną przez Fakro, a Puszczą Niepołomice, którą wspiera Oknopol.pl. Spotkanie niestety nie stało na wysokim poziomie, dominowała walka i z jednej z takich sytuacji doszło do przewinienia w polu karnym Sandecji. Do jedenastki podszedł Portugalczyk José Embaló i zamienił rzut karny na gola. Był to jedyny gol w meczu między dwiema drużynami z Małopolski, a trzy punkty jadą do Niepołomic. Puszcza przezimuje do wiosny na 14. miejscu, Sandecja jest 12.

Szczebel niżej na ostatni mecz w 2019 roku wyszły Olimpia Elbląg, którą sponsoruje DRE, i Elana Toruń, wspierana przez Nice. Obie drużyny wyszły na to spotkanie z chęcią zwycięstwa co przełożyło się na sytuacje bramkowe. Jako pierwsza do siatki w 27. minucie trafiła Elana. Piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował Dominik Sokół. W drugiej połowie sytuacji było dużo mniej, ale jedną z niewielu wykorzystali goście z Torunia. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienił Filip Kozłowski. Więcej goli nie wpadło, Olimpia przegrała z Elaną 0:2. Olimpijczycy skończyli udany rok na 5. miejscu, a Elana na 10.

W niedzielę w siatkarskiej PlusLidze spotkały się ze sobą Aluron Warta Zawiecie i Czarni Radom, których sponsoruje Windoor. Bardzo ciekawie zapowiadający się mecz w Zawierciu zakończył się małą niespodzianką. Choć gospodarze wydawali się faworytem, to ich starcia z radomianami są ostatnio bardzo widowiskowe i zacięte. Tym razem jednak dominowali goście, którzy zasłużenie zgarnęli trzy punkty. Pierwsze dwa sety należały do Czarnych. Gdy gospodarze przełamali gości w trzecim secie wydawało się, że jeszcze mogą powalczyć o zwycięstwo, ale Radomianie nie pozostawili złudzeń kto był tego dnia lepszy i wygrali spotkanie 3:1. Po tym meczu Aluron spadł w tabeli na 6. miejsce, a dwie pozycje niżej plasują się Czarni Radom.

W I lidze koszykówki wspierany przez Roto Górnik Wałbrzych podejmował Sokoła Łańcut, sponsorowanego przez Rawlplug. Spotkanie piorunująco rozpoczęli gospodarze, którzy zdominowali zespół Sokoła w pierwszej kwarcie wygrywając 27:7. Ten fragment ustawił całe spotkanie, gdyż co prawda Sokół nie przegrał już żadnej kwarty do końca, to jednak strata 20 punktów okazała się nie możliwa do odrobienia. Goście po trzech porażkach z rzędu spadli na 4. miejsce, Górnik jest drugi i pokazuje, że będzie liczył się w walce o awans do PLK.