„Sportowy Weekend”: Hilak Bramy lepszy od Krispol

Red.: |Data publikacji:

Sportowy weekend przyniósł nam ciekawe spotkanie w KRISPOL 1. Lidze, gdzie zmierzyły się Lechia Tomaszów Mazowiecki i Krispol Września. Ponadto awans do play-off o 2 ligę koszykówki wywalczyły Górnik Wałbrzych i Team-Plast Oleśnica, który pokonał WKK Wrocław.

Siatkówka

Przegląd wydarzeń rozpoczynamy od parkietów siatkarskich. W lidze mistrzów świata, czyli PlusLidze rozegrane zostały tylko dwa mecze zaległe, w tym mecz mistrzów kraju. ZAKSA, wspierana przez Filplast, pewnie pokonała Visłę Bydgoszcz. Pełną kolejkę rozegrali za to siatkarze KRISPOL 1. Ligi. Swoje mecze wygrały Norwid i KPS Siedlce, ale naszą uwagę przykuł mecz Lechii Tomaszów Mazowiecki – Krispol Września.

Tomaszowianie byli bardzo głodni zwycięstwa. W ostatnim czasie ponieśli dwie porażki w lidze, co odbiło się bezpośrednio na ich pozycji w tabeli. Na sobotni mecz przeciwko wrześnianom mocno się skoncentrowali. Wykorzystali atut własnej hali i wsparcie kibiców. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy zachowali głodną głowę w końcówce premierowej odsłony meczu i wygrali na przewagi 26:24. Poszli za ciosem i w drugim secie praktycznie od początku do końca kontrolowali sytuacją na boisku. Jedynie w trzeciej partii pozwolili przejąć inicjatywę drużynie gości, która wygrała 25:20. Krótka przerwa uspokoiła siatkarzy Lechii i w czwartym secie nie pozostawili żadnych złudzeń, że tego dnia im właśnie należało się zwycięstwo. Wygrana za trzy punkty pozwoliła gospodarzom awansować z 8., na 7. miejsce w tabeli. Podopieczni Mariana Kardasa zanotowali spadek o jedną lokatę – z czwartej na piątą.

– Nie wszystko od początku sezonu układało się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Mieliśmy i mamy nadal swoje problemy. Cały czas, gdzieś tej dobry gry szukamy, jednak ostatnie zwycięstwo bardzo cieszy – wyznał Bartłomiej Rebzda, szkoleniowiec Lechii, wspieranej przez Hilak Bramy.

PlusLiga

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Filplast) 3:0 Visła Bydgoszcz
Po wygraniu zaległego meczu ZAKSA umocniła się na pozycji lidera PlusLigi.

KRISPOL 1. Liga

Norwid Częstochowa (Fenster) 3:2 LUK Politechnika Lubelska
Lechia Tomaszów Mazowiecki (Hilak Bramy) 3:1 Krispol Września (KRISPOL)
KPS Siedlce (Nowak Dom) 3:2 ZAKSA Strzelce Opolskie
Po siedemnastej kolejce Krispol zajmuje piąte miejsce, Lechia jest siódma, Norwid jedenasty, a KPS dwunasty.

Koszykówka

To nie był dobry weekend dla naszych branżowych zespołów w Polskiej Lidze Koszykówki. Wszystkie cztery słabo rozpoczęły rundę rewanżową, przegrywając swoje mecze. Lepiej radziły sobie drużyny w niższych ligach. Na zapleczu o awans do elity walczą aż trzy drużyny wspierane przez branżę, z czego dwie sponsoruje Rawlplug. Cieszyć się mogą w Wałbrzychu i Oleśnicy, gdzie w play-off powalczą o awans do 2 ligi. Team-Plast w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego pokonał rezerwy wspomnianego WKK Wrocław.

Polska Liga Koszykówki

Astoria Bydgoszcz 95:78 Stal Ostrów Wielkopolski (Fenetra)
Polpharma Starogard Gdański (ICA Polska) 78:109 Anwil Włocławek
Hydrotruck Rosa Radom (Stolrad, Tomarko) 83:87 Śląsk Wrocław
Legia Warszawa 92:85 Polski Cukier Toruń (Altom)
Po szesnastu kolejkach Polski Cukier Toruń jest trzeci w tabeli, Rosa jest ósma, Stal jedenasta, a Polpharma szesnasta.

I liga

Rawlplug Sokół Łańcut (Rawlplug) 99:94 Kotwica Kołobrzeg
WKK Wrocław (Rawlplug) 96:79 Pogoń Prudnik

Po siedemnastej kolejce WKK Wrocław jest liderem tabeli, Górnik jest drugi, a Sokół czwarty.

II liga

Pogoń Ruda Śląska 97:84 AZS Częstochowa (Press Glass)
AZS Jarosław 63:98 AZS AGH Oknoplast Kraków (Oknoplast)
Po szesnastej kolejce AZS AGH jest liderem tabeli, a AZS Częstochowa zajmuje siódme miejsce.

III liga

Górnik II Wałbrzych (Roto) 86:79 KKS Kobierzyce
BASKET Legnica 73:70 Polonia Świdnica (Franc Gardiner)

Rezerwy Górnika skończyły rundę zasadniczą na drugim, a Polonia na siódmym miejscu w tabeli grupy A 3 ligi dolnośląskiej.

Team-Plast KK Oleśnica (Team-Plast) 76:57 WKK II Wrocław (Rawlplug)
Team-Plast zajął drugie, a rezerwy WKK czwarte miejsce w tabeli grupy B 3 ligi dolnośląskiej.