„Sportowy Weekend”: Dwie drużyny Rawlplug na czele 1 ligi

Red.: |Data publikacji:

Trzeci weekend 2020 roku ze zmiennym szczęściem dla zespołów naszej branży. Niespodziewanej porażki w PlusLidze doznał mistrz Polski, a swoje mecze wygrali Czarni i Aluron. Do udanych weekend zaliczy Rawlplug, którego drużyny biją się o awans do PLK.

Siatkówka

Do sensacji doszło w rozrywkach siatkarskiej PlusLigi, gdzie mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wspierany przez Filplast, przegrał wyjazdowy mecz z przedostatnim w tabeli MKS Będzin.

Będzinianie mocno zaskoczyli ZAKSĘ od samego początku, o czym mówi wynik w pierwszym secie 25:17, co zwiastowało słabszą formę mistrzów w sobotnie popołudnie. Gospodarze byli blisko wygrania 3:0, gdy w trzecim secie prowadzili 19:15, jednak ostatecznie kędzierzanie wyciągnęli na 30:28. Co się nie udało będzinianom w końcówce trzeciego seta, to skutecznie zrealizowali w czwartym byli zespołem zdecydowanie lepszym. Po tej porażce ZAKSA straciła fotel lidera PlusLigi.

Świetnie zaprezentowały się drużyny Czarnych Radom i Aluronu Warty Zawiercie. Radomianie pokonali wyżej notowany w tabeli Trefl Gdańsk, a Aluron na wyjeździe pokonał sąsiada w tabeli. Obie drużyny będą walczyły o awans do play-off. Walka będzie rozgrywała się o cztery miejsca, a w rywalizacji liczyć się będzie osiem drużyn.

W pierwszej lidze z dobrej strony zaprezentowały się KPS Siedlce i Lechia Tomaszów Mazowiecki. Wspierani przez Hilak Bramy Lechiści pokonali pewnie SMS Spała, a Siedlczanie, których wspiera Nowak Dom, wygrali na wyjeździe z należącą do czołówki KRISPOL 1. Ligi Politechniką Lubelską 3:2.

Po przerwie do gry wróciła też Liga Siatkówki Kobiet. Niestety sponsorowana przez Windoor Radomka nie zaliczy tej inauguracji do udanych, przegrała u siebie z MKS Kalisz 0:3.

PlusLiga

AZS Olsztyn 1:3 Aluron Virtu Warta Zawiercie (Aluron)
MKS Będzin 3:1 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Filplast)
Czarni Radom (Windoor) 3:2 Trefl Gdańsk

Po piętnastej kolejce ZAKSA zajmuje drugie, Aluron szóste, a Czarni dziewiąte miejsce w tabeli.

KRISPOL 1. Liga

LUK Politechnika Lubelska 2:3 KPS Siedlce (Nowak Dom)
Stal Nysa 3:0 Norwid Częstochowa (Fenster)
BBTS Bielsko-Biała 3:1 Krispol Września (KRISPOL)
Lechia Tomaszów Mazowiecki (Hilak Bramy) 3:1 SMS Spała
Po osiemnastej kolejce Lechia zajmuje szóste miejsce, Krispol jest siódmy, KPS jedenasty, a Norwid dwunasty.

Liga Siatkówki Kobiet

Radomka Radom (Windoor) 0:3 MKS Kalisz
Po czternastej kolejce Radomka zajmuje jedenaste miejsce w tabeli.

Koszykówka

W Energa Basket Lidze porażki Polpharmy, wspieranej przez ICA Polska i Rosy Radom, którą sponsorują Stolrad i Tomarko. Obie drużyny przegrały swoje wyjazdowe mecze, odpowiednio w Stargardzie i Lublinie. Przegraną w Zielonej Górze odniosła również Stal Ostrów Wielkopolski.

Na zapleczu koszykarskiej ekstraklasy bardzo dobrze radzą sobie drużyny Rawlplug. Sokół wygrał w Prudniku różnicą siedmiu punktów, a WKK Wrocław w Krosnie zaledwie trzema punktami. Oba zespoły pokazały jednak wielki charakter, ponieważ o zwycięstwie decydowała ostatnia kwarta, w której deklasowali swoich rywali. Zapowiada się kapitalna walka o awans do PLK, ponieważ Sokół i WKK zajmują dwa pierwsze miejsca, a tuż za podium znajduje się Górnik Wałbrzych wspierany przez Roto.

W 2 lidze pewnie lideruje AZS AGH Oknoplast Kraków. Drużyna Oknoplastu przekonująco wygrała z solidną Pogonią Ruda Śląska i wyraźnie zaakcentowała jaki jest jej cel w tym sezonie.

Energa Basket Liga

Spójnia Stargard 92:71 Polpharma Starogard Gdański (ICA Polska)
Start Lublin 94:78 Hydrotruck Rosa Radom (Stolrad, Tomarko)
Stelmet Zielona Góra 99:90 Stal Ostrów Wielkopolski
Po siedemnastej kolejce Polski Cukier zajmuje drugie, Rosa dziesiąte, a Polpharma szesnaste miejsce w tabeli.

I liga

Pogoń Prudnik 79:86 Rawlplug Sokół Łańcut (Rawlplug)
Miasto Szkła Krosno 67:70 WKK Wrocław (Rawlplug)

Po osiemnastej kolejce WKK Wrocław jest liderem tabeli, Sokół jest drugi, a Górnik czwarty.

II liga

Wisła Kraków 84:70 AZS Częstochowa (Press Glass)
AZS AGH Oknoplast Kraków (Oknoplast) 110:82 Pogoń Ruda Śląska
Po szesnastej kolejce AZS AGH jest liderem tabeli, a AZS Częstochowa zajmuje siódme miejsce.

Futsal

W futsalowej Ekstraklasie pewne zwycięstwo Orłem Jelcz-Laskowice odniósł Rekord Bielsko-Biała. Mistrzowie Polski, wspierani przez Aluprof, pokonali u siebie będącego blisko podium Orła 6:0. Remis w Pniewach zanotowali futsaliści Gatty Zduńska-Wola. Goście, sponsorowani przez Oknoplast, wyjeżdżali z Wielkopolski z poczuciem niedosytu, bowiem czterokrotnie w sobotni wieczór prowadzili, ale ostatecznie musieli zadowolić się remisem 4:4.

Futsal Ekstraklasa

Rekord Bielsko-Biała (Aluprof) 6:0 Orzeł Jelcz-Laskowice
Red Dragons Pniewy 4:4 Gatta Zduńska Wola (Oknoplast)
Po piętnastej kolejce Rekord jest liderem tabeli, a Gatta zajmuje piąte miejsce.