Porażka wicemistrzów Polski na Sardynii

Red.: |Data publikacji:

Porażką zakończyło się jedenaste spotkanie Polskiego Cukru Toruń w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Wicemistrzowie Polski, wspierani przez Altom, przegrali z faworyzowanym włoskim Dinamo Sassari 71:91.

Bez Kyle’a Weavera, Damiana Kuliga i z Bartoszem Diduszko na ławce „Twarde Pierniki” nie miały szans nawiązać walki z Dinamo, które walczy o pierwsze miejsce w grupie.

Podopieczni Gianmarco Pozzecco swobodnie kontrolowali wynik trafiając m.in. 12 z 28 rzutów zza łuku. Nie do zatrzymania był Dyshawn Pierre, który uzbierał 16 punktów i 19 zbiórek. Po stronie torunian najskuteczniejszy był Chris Wright, który był mocno kuszony przez włoskie kluby. Amerykanin uzbierał 20 „oczek”, do czego dołożył jeszcze 5 asyst i 5 przechwytów.

Ekipa Sebastiana Machowskiego i tak stosunkowo długo trzymała się dzielnie. W drugiej kwarcie ekipa z Sassari prowadziła już co prawda nawet 40:26, ale Wright spowodował, że na przerwę wicemistrzowie Polski schodzili przegrywając różnicą zaledwie 7 „oczek”.

Dinamo zaczęło odjeżdżać po zmianie stron. Co prawda po rzucie zza łuku Keitha Hornsby’ego było tylko 40:46, ale od tego momentu gospodarze zdobyli jedenaście punktów z rzędu, co nieco podłamało torunian. Druga seria była już kończąca – w czwartej kwarcie włoski team zaliczył run 14:0 i prowadził 79:53.

Torunianie przegrali dziewiąte spotkanie i już jakiś czas temu przestali się liczyć w walce o awans do kolejnego etapu koszykarskiej Ligi Mistrzów.

źródło: sportowefakty.wp.pl