Juniorzy młodsi Sandecji najlepsi w turnieju Respect Cup

Red.: |Data publikacji:

Bardzo dobry występ zanotowali młodzi zawodnicy Sandecji Nowy Sącz z rocznika 2004 na turnieju Juniorów Młodszych ”Respect Cup”, który został rozegrany w dniach 3-5 stycznia. Po trzydniowej rywalizacji Akademia Sandecja, wspierana przez Wiśniowski, uplasowała się na najwyższym stopniu podium, wygrywając cały turniej.

– Pierwszy dzień turnieju nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Widoczny był brak czucia piłki po okresie przerwy świątecznej.  Nie mogliśmy przyspieszać gry w odpowiednich momentach co też przełożyło się na mała ilość sytuacji bramkowych. Nasze czucie gry zaczęło stopniowo wracać, pewność siebie rosła z minuty na minutę, co dało efekt w postaci wygrania wszystkich meczów do końca turnieju i zajęcie pierwszego miejsca. Cieszyć może na pewno styl w jakim to uczyniliśmy. Nasza gra zespołowa jak i poczynania indywidualne stały na dobrym poziomie. Niejednokrotnie dobrze wychodziliśmy spod pressingu rywali, co pozwalało nam  na utrzymywanie się przy piłce i budowaniu przewagi w odpowiednich sektorach boiska. Bardzo miłe otwarcie nowego roku w naszym wykonaniu. Teraz wracamy do treningów i zaczynamy przygotowania do sezonu; mamy w planach obóz oraz  kilka bardzo wymagających sparingów – powiedział trener zespołu, Robert Święs.

Czwarte miejsce w turnieju zajął gospodarz – Akademia Respect, którą wspiera Fakro.