Czwarta edycja Metaplast Cup

Red.: AK |Data publikacji: 2019-09-07

Tropikalne temperatury, blisko pięćdziesiąt rozegranych spotkań, organizacja na najwyższym poziomie, ekscytujące, trzysetowe finały – czego chcieć więcej? Taka była właśnie czwarta edycja turnieju Metalplast Cup, po raz pierwszy rozgrywanego w randze „OTK”.

Tak wysoka ranga sprawiła, że na kortach przy ulicy Łódzkiej rywalizował szereg tenisistów i tenisistek z czołówki rankingu do lat czternastu. Turniej ten był zarazem próbą generalną dla młodzików, którzy już w najbliższy weekend powalczy w finałach Drużynowych Mistrzostw Polski.

W singlu niepokonany okazał się Oskar Szymczak, w finale odrabiając stratę seta i pokonując Mikołaja Kowala 3:6, 6:2, 6:1. W półfinale Oskar ograł zaś kolegę klubowego, Maksa Krzyżosiaka-Michnikowskiego 6:3, 6:1. W deblu po kolejny wspólny tytuł sięgnęli Mikołaj Biederman i Maks Krzyżosiak-Michnikowski, którzy w finale wygrali z najwyżej rozstawionymi Kacprem Wasiakiem i Leonem Zaorskim 6:4, 3:6, 10-7.

Na bardzo wysokim poziomie stał turniej dziewcząt do lat czternastu, którego efektownym zwieńczeniem był mecz finałowy. Julia Daroszewska wygrała w nim z Amelią Ciesielczyk 7:5, 5:7, 7:5. W deblu triumfowały Amelia Ciesielczyk oraz Oliwia Jędrzejak.

Wszystkim zwycięzcom puchary i nagrody wręczał najlepszy kaliski tenisista i uczestnik juniorskich turniejów wielkoszlemowych – Piotr Matuszewski.

Więcej o zaangażowaniu firm naszej branży w sport:

1