Splendoor chce rozwijać produkcję okien

Red.: |Data publikacji:

Jak poinformowali nas przedstawiciele firmy Splendoor, przedsiębiorstwo ma w planach rozwijać sprzedaż nie tylko drzwi, ale też postawić mocniej na segment okien. W związku z tym firma poszukuje w całej Polsce dystrybutorów.

Splendoor to należąca do firmy Crystal z Torunia marka, kojarząca się przede wszystkim z produkcją i dystrybucją drzwi zewnętrznych. Choć segment drzwi jest nadal kluczowy dla firmy, która opracowała autorską technologię ich produkcji pod nazwą AbsiGlass (opartej na tworzywie ABS i włóknie szklanym), nadszedł czas, by rozwinąć kolejny  segment sprzedaży, czyli okna. Ich produkcją zajmuje się spółka-córka DWG.

Jakub Siemiątkowski, commercial and marketing director w firmie Splendoor:

Dla nas to proces naturalny. Drzwi oraz okna wytwarzane są przez nasze zakłady produkcyjne równolegle. Staramy się dostarczać kompleksowe rozwiązania wszystkim inwestorom oraz deweloperom zainteresowanym naszymi produktami. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że zakup drzwi oraz okien idzie ze sobą w parze. Kupując u jednego producenta oba produkty minimalizujemy dodatkowe koszty, oszczędzamy czas i energię na poszukiwania odpowiedniego dostawcy.

Firma dysponuje nowoczesnymi liniami produkcyjnymi, ale w planach ma kolejne inwestycje, które mają zwiększyć możliwości fabryki. – Proszę o chwilę cierpliwości, mam nadzieję, że już niebawem będę się mógł podzielić informacjami na temat naszej nowej inwestycji – mówi Jakub Siemiątkowski.

Aby rozwijać sprzedaż okien, ale tez i drzwi firma będzie starać pozyskać nowych dystrybutorów w całym kraju. W związku z tym zachęca do kontaktu zainteresowanych sprzedawców. Splendoor ma też plany rozwoju sprzedaży zagranicznej. – Nasze produkty z powodzeniem sprzedają się m.in. Niemczech, Austrii, Słowacji, Słowenii czy Węgrzech ale w naszej strategii chcemy iść dalej. We wrześniu pojawimy się na targach w Paryżu, a w listopadzie w Mediolanie. To są kierunki, w które celujemy – mówi Siemiątkowski.

W związku z postawieniem na rozwój produkcji okien firma planuje przeprowadzić szereg działań marketingowych. Na razie nie będą się one jednak wiązać ze zmianą marki.

Jakub Siemiątkowski, commercial and marketing director w firmie Splendoor:

Na pełny rebranding przyjdzie jeszcze czas, natomiast pewne zmiany wprowadzamy na bieżąco. Zmieniliśmy m.in. adres strony z www.splendoor.pl na www.splendoor.com ponieważ chcemy wyjść jeszcze bardziej na zewnątrz. Naszym ambasadorem jest żużlowy mistrz świata Bartosz Zmarzlik. Poprzez szereg działań marketingowych chcemy wypromować nasze hasło „Door to the World”.

 

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1