Sonarol z nagrodą i maszynami na jubileusz

Red.: |Data publikacji:

Hotel Anders w Starych Jabłonkach gościł przedsiębiorców powiatu ostródzkiego, którym lokalni włodarze dziękowali za aktywność gospodarczą, a najlepszym wręczyli nagrody w postaci Lazurytów Przedsiębiorczości. W kategorii Najlepszy Producent i Usługa trofeum odebrała firma Sonarol, która ma tutaj jeden za swoich zakładów.

Sonarol, który obchodzi w tym roku swój 25 Jubileusz, ma swoją siedzibę w Jedwabnem pod Łomżą. Początki jego działalności sięgają roku 1997, kiedy to Stanisław Najda w garażu w rodzinnej wsi Dobrzyjałowo składał pierwszą maszynę rolniczą. Dzisiaj to ważny dział przedsiębiorstwa, na bazie którego rośnie tu produkcja maszyn dla fabryk okiennych. Działający już egzemplarz zautomatyzowanego magazynu szkła mieliśmy okazję obejrzeć przy okazji wizyty w Jedwabnem. A kilka innych już ponoć wdrożono w innych fabrykach. Oficjalna premiera już niebawem na łamach naszego miesięcznika.

Firma Wioletty i Stanisława Najdów poza maszynami jest również największym na Podlasiu producentem styropianu, a co dla nas najbardziej interesujące, ważnym w Polsce producentem okien tworzywowych. Do tego sami tłoczą sobie profile, a jak wspomnieliśmy zaczęli też konstruować maszyny do ich produkcji. Sonarol, który w tym roku przekroczy prawdopodobnie próg pół miliarda zł przychodów, zatrudnia 650 pracowników w halach produkcyjnych o łącznej powierzchni 4,2 ha. Poza maszynami wytwarza co miesiąc 23 tysiące okien oraz 65 tysięcy m3 styropianu. Większość stolarki sprzedaje w Polsce, gdzie ma 1800 partnerów handlowych. Nie zdołałby wszystkich zaprosić na jubileuszową galę, ale zaprosił swoich pracowników wraz z rodzinami. Tym razem Jubileusz 25-lecia świętowano w rodzinnym, pracowniczym gronie, a zwieńczeniem jubileuszu będzie już niebawem event z premierami maszyn z Jedwabnego.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1