Sonarol z nagrodą i maszynami na jubileusz

Red.: |Data publikacji:

Hotel Anders w Starych Jabłonkach gościł przedsiębiorców powiatu ostródzkiego, którym lokalni włodarze dziękowali za aktywność gospodarczą, a najlepszym wręczyli nagrody w postaci Lazurytów Przedsiębiorczości. W kategorii Najlepszy Producent i Usługa trofeum odebrała firma Sonarol, która ma tutaj jeden za swoich zakładów.

Sonarol, który obchodzi w tym roku swój 25 Jubileusz, ma swoją siedzibę w Jedwabnem pod Łomżą. Początki jego działalności sięgają roku 1997, kiedy to Stanisław Najda w garażu w rodzinnej wsi Dobrzyjałowo składał pierwszą maszynę rolniczą. Dzisiaj to ważny dział przedsiębiorstwa, na bazie którego rośnie tu produkcja maszyn dla fabryk okiennych. Działający już egzemplarz zautomatyzowanego magazynu szkła mieliśmy okazję obejrzeć przy okazji wizyty w Jedwabnem. A kilka innych już ponoć wdrożono w innych fabrykach. Oficjalna premiera już niebawem na łamach naszego miesięcznika.

Firma Wioletty i Stanisława Najdów poza maszynami jest również największym na Podlasiu producentem styropianu, a co dla nas najbardziej interesujące, ważnym w Polsce producentem okien tworzywowych. Do tego sami tłoczą sobie profile, a jak wspomnieliśmy zaczęli też konstruować maszyny do ich produkcji. Sonarol, który w tym roku przekroczy prawdopodobnie próg pół miliarda zł przychodów, zatrudnia 650 pracowników w halach produkcyjnych o łącznej powierzchni 4,2 ha. Poza maszynami wytwarza co miesiąc 23 tysiące okien oraz 65 tysięcy m3 styropianu. Większość stolarki sprzedaje w Polsce, gdzie ma 1800 partnerów handlowych. Nie zdołałby wszystkich zaprosić na jubileuszową galę, ale zaprosił swoich pracowników wraz z rodzinami. Tym razem Jubileusz 25-lecia świętowano w rodzinnym, pracowniczym gronie, a zwieńczeniem jubileuszu będzie już niebawem event z premierami maszyn z Jedwabnego.

Zobacz również

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Globalny rynek systemów aluminiowych będzie rósł. Kolejna firma badawcza spodziewa się wzrostu do 2030 r. o ponad 7 proc. rocznie.

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Europejski rynek systemów automatyki budynków (BAS) jest przygotowany na wzrost, wynoszący rocznie ok. 3,7 proc. Analitycy rynku przewidują, że ten stan potrwa w prognozowanym przez nich okresie, czyli do roku 2028.

Producenci okien inwestują w maszyny

Producenci okien inwestują w maszyny

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie.

1