Somfy i Yale ogłosiły współpracę

Red.: |Data publikacji:

Somfy i Yale nawiązały partnerstwo. Obie firmy przygotowały właśnie ofertę systemu kontroli dostępu w inteligentnym domu.

Yale, firma należąca do Grupy Assa Abloy, rozpoczęła właśnie współpracę z Somfy w zakresie rozwoju produktów. Yale to znana marka dostawcy różnego typu zamków, także elektronicznych, ale również alarmów bezpieczeństwa czy kamer. Dzięki współpracy z Somfy inteligentny zamek marki Yale – Linus Smart Lock, również oferowany w Polsce, będzie mógł być zarządzany zdalnie.

Somfy oferuje aplikację TaHoma, dzięki której produkty w domu takie jak zamek, ogrzewanie czy światło zostają włączone do systemu zarządzania budynkiem. W ten sposób, za pomocą aplikacji, można otwierać i zamykać drzwi używając smartfona, tworzyć scenariusze i korzystać z różnych możliwości aplikacji.

Platforma TaHoma została tak opracowana, by można było do niej podłączać produkty różnych marek, dlatego zamek Yale działa bez problemu z innymi rozwiązaniami marki Somfy, ale także innych firm. Partnerstwo Somfy i Yale zostało ogłoszone podczas targów IFA w Berlinie. To wystawa sprzętu elektronicznego przeznaczonego dla domu. Targi odbyły się od 2 do 6 września.

Targi IFA, Berlin.

Zobacz również

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Globalny rynek systemów aluminiowych będzie rósł. Kolejna firma badawcza spodziewa się wzrostu do 2030 r. o ponad 7 proc. rocznie.

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Europejski rynek systemów automatyki budynków (BAS) jest przygotowany na wzrost, wynoszący rocznie ok. 3,7 proc. Analitycy rynku przewidują, że ten stan potrwa w prognozowanym przez nich okresie, czyli do roku 2028.

Producenci okien inwestują w maszyny

Producenci okien inwestują w maszyny

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie.

1