We współpracy z Policją i Służbą Więzienną program Dom Bezpieczny rozpoczął dzisiaj kolejny etap pracy nad budowaniem świadomości zagrożenia włamaniem. „Ślad włamania” to temat spotkania z dziennikarzami mediów ogólnopolskich, którzy wcielają się w rolę śledczych, szukając śladów działalności włamywaczy. Bo jedna rzecz to zabezpieczyć się przed włamaniem, a druga, to potrafić się odnaleźć, gdy do takiego włamania już dojdzie – mówili przedstawiciele Programu w dzisiejszym porannym paśmie informacyjnym TVP.
Włamywacze pozostawiają po sobie wiele śladów. Odciski palców, uszkodzone okna i drzwi, bałagan w domu, ale przede wszystkim ślad w psychice swoich ofiar – mówią do dziennikarzy. – Najbezpieczniejsze miejsce na świecie, rodzinny dom, staje się miejscem, do którego wtargnął przestępca; chodził po pokoju dziecka, dotykał prywatnych rzeczy domowników i… pozostawił trwały ślad w ich świadomości. I właśnie po to, żeby nie przeżywać takiej traumy, warto wcześniej zabezpieczyć swój dom – dodają.
Więcej na temat zabezpieczeń znaleźć można będzie w dzisiejszej prasie, programach telewizyjnych i na portalach. W każdym czasie natomiast sięgnąć można po informacje na portalu DomBezpieczny.com. Tam także znajduje się lista Salonów Bezpiecznych – miejsc, w których spotkać można doradców w zakresie zabezpieczeń.
Tagi
Dom Bezpiecznydrzwi przeciwwłamanioweokna przeciwłamaniowePolicjaRC2rolety przeciwwłamanioweSalony BezpiecznewłamanieZobacz również
Monter Show ’25 już niedługo
Już na początku czerwca odbędzie się ważne wydarzenie dla środowiska montażystów - Monter Show 2025, organizowane przez Stowarzyszenie Monterów Stolarki. Tradycyjnie patronat medialny nad wydarzeniem objęło nasze wydawnictwo.
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.