Simonswerk podwoi powierzchnię produkcyjną

Red.: |Data publikacji:

Firma Simonswerk, specjalizująca się w produkcji okuć drzwiowych, wmurowała kamień węgielny pod nową inwestycję. Dzięki niej zwiększy się dwukrotnie powierzchnia produkcyjna w zakładzie w niemieckim Heilbad Heiligenstadt.

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję odbyła się w dniu 21 lipca 2022 roku. Dzięki niej powierzchnia hali produkcyjnej podwoi się i będzie wynosiła 3 tys. mkw. Jeszcze pod koniec 2022 roku zostaną zatrudnieni nowi pracownicy oraz rozpocznie się etap wprowadzania nowych maszyn. W marcu 2023 roku inwestycja ma być zakończona.

Jak podliczył Simonswerk, w zakładzie w Heilbad Heiligenstadt zainwestowano już łącznie ponad 18 mln euro. Obecnie pracuje w nim 85 pracowników. Historia działalności zakładu w tej miejscowości ma już ponad 30 lat. Teren wraz z halą produkcyjną Simonswerk zakupił 18 grudnia 1991 roku, a w maju 1992 roku rozpoczęto tu produkcję. Na początku zawiasy drzwiowe produkowały w tym zakładzie 22 osoby.

Przypomnijmy, że Grupa Simonswerk z siedzibą w mieście Rheda-Wiedenbrück osiągnęła w 2021 roku przychód na poziomie 182 mln euro i był to już dwunasty rok z rzędu, w którym firmie udało się poprawić wynik z roku wcześniejszego. Firma borykała się w ubiegłym sezonie z dużymi wyzwaniami logistycznymi i musiała się nawet posiłkować taksówkami, by dostarczyć komponenty do produkcji. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Simonswerk z rekordem po raz dwunasty

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1