Simonswerk z rekordem po raz dwunasty

Red.: |Data publikacji:

Grupa Simonswerk, specjalizująca się w produkcji okuć drzwiowych, podała wyniki finansowe za rok 2021. Okazuje się, że niemieckiemu dostawcy udało się ustanowić po raz dwunasty z rzędu rekord sprzedaży. W ubiegłym roku firma musiała ratować się bardzo niekonwencjonalnymi rozwiązaniami logistycznymi, by zachować ciągłość produkcji.

Grupa Simonswerk z siedzibą w mieście Rheda-Wiedenbrück osiągnęła w 2021 roku przychód na poziomie 182 mln euro. Był to wzrost o 20,3 proc. w porównaniu do sezonu 2020. To już dwunasty rok z rzędu, w którym firmie udało się poprawić wynik z roku wcześniejszego. Grupa Simonswerk odnotowała na niemieckim rynku wzrost na poziomie 14,9 proc., z kolei na rynkach zagranicznych wzrost wyniósł ponad 23 proc. Według firmy dalsza internacjonalizacja jest kluczowym elementem jej strategii wzrostu. Nie powinno to dziwić, ponieważ sprzedaż zagraniczna stanowiła w ubiegłym roku aż 2/3 całkowitej sprzedaży grupy.

Niemiecki dostawca podkreśla, że sezon 2021 naznaczony był pandemią oraz problemami w globalnym łańcuchu dostaw. Dochodziło nawet do sytuacji, w których organizowano dostawę śrub taksówkami, by utrzymać ciągłość produkcji.

Frank Remy, dyrektor zarządzający w Simonswerk komentuje:

Zmienność na rynku zaopatrzeniowym była w zeszłym roku wyjątkowo wysoka. Ceny często utrzymywały się tylko przez kilka dni, a czas dostawy wielu surowców i komponentów ogromnie się wydłużył.

Początek roku 2022 był również udany dla Grupy Simonswerk, która w pierwszym kwartale odnotowała kolejne wzrosty sprzedaży. Jednak ze względu na rosyjską agresję na Ukrainę i jej ekonomiczne skutki zarząd firmy powstrzymuje się od prognozowania wyników na rok 2022. Firma poinformowała również, że po wybuchu wojny ze skutkiem natychmiastowym zaprzestała działalności w Rosji i na Białorusi.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1